Bal karját amputálták, mégis eljuthat az NBA-be a 21 éves dominikai srác
További Kosárlabda cikkek
- Felfüggesztett börtönt kapott a fiatal kosaraslány zaklatója
- A Golden State-hez igazolt a kosárlabda-világbajnokság legjobbja
- Exfelesége születésnapján végzett magával a korábbi NBA-játékos
- Hiába a háromszoros MVP Jokics 56 pontja, csapata kikapott a pofozógéptől
- Mérföldkőhöz ért a szerb óriás, megelőzte a sportág legendáját
Hansel Emmanuel Donato hatéves volt, amikor a társaival kosárlabdázott szülőhelyén, Santo Domingo egyik szegénynegyedében. A kisfiú édesapja maga is kosaras volt, játszott a szigetország bajnokságában, ahol a Kikima becenevet kapta, a fia pedig értelemszerűen a kicsinyítő képzővel ellátott Kikimita lett. A kisfiú kitűnt kortársai közül varázslatos ügyességével, és már óvodásként arról álmodozott, hogy egyszer eljut a sportág csúcsára, az NBA-be, a legjobb dominikai sztárok, az idei NBA-bajnok bostoni Al Horford vagy a legendás Chicho Sibilio, a Barcelona egykori csillaga nyomdokain.
Szóval, a kisfiú kosarazott a grundon, amikor a labda átesett egy falon, és a kis Hansel Emmanuel felkapaszkodott a rozoga falra, hogy átmásszon a labdáért. De a fal összeomlott, a gyerek bal karját a romok maguk alá temették, és nem lehetett megmenteni a végtagot, amputálni kellett.
Befellegzett a nagyra törő kosaras álmoknak.
Vagy mégsem?
A kisfiú fél évet töltött kórházban, majd amikor gyógyultan, de váll alatt amputált bal karral hazaengedték, azonnal hozzálátott nagy álmai megvalósításához. Hogy ő legyen a történelem első félkarú NBA-kosarasa.
Éjjel-nappal a pályán volt, megtanult fél kézzel lepattanót szedni, kosárra dobni, zsákolni, azaz mindent, amit a kétkezű játékosok is tudnak. Amikor tizennégy éves lett, bekerült a floridai Kissimmee Life Christian Academy nevű középiskolájába, ahol csodájára jártak kosarastudásának. Olyannyira, hogy az ESPN Sports Center című műsora portréfilmet forgatott róla.
"I was born to triumph."
— SportsCenter (@SportsCenter) July 26, 2021
Hansel Emmanuel lost one of his arms when he was six, but now he's taking the basketball world by storm and has his eyes on the NBA.@Ballislife pic.twitter.com/D7XGmCM9AM
A srác ezzel a logóval rakta ki a filmet a Twitterre: „I was born to triumph”, azaz „Győzelemre születtem”.
És igen, a fiú nem ismert lehetetlent, leküzdhetetlen akadályt. Olyannyira nem, hogy a középiskola befejezése után felvették előbb a Northwestern Állami Egyetemre, ahol bekerült a kosárcsapatba, és 20 meccsen szóhoz is jutott, átlagban 8,2 percet töltött a pályán, és 1,7 pont, 1,2 lepattanó és 0,1 gólpassz volt az átlaga. Nem éppen világverő adatok, de próbálja meg bárki utánacsinálni fél kézzel!
Aztán a második év már az Austin Peay Egyetemen találta hősünket, aki ebben az idényben már átlagban 14,9 percet töltött a parketten 30 mérkőzésen, és a mutatói 1,9-re, 1,6-ra és 0,9-re javultak. A jelenleg folyó szezonban pedig négy meccs után 21,3 perc, 5,0 pont, 4,8 lepattanó és 1,3 gólpassz az elismerésre méltó átlaga.
Kering az interneten egy összeállítás Hansel legbravúrosabb megmozdulásaiból, valóban döbbenetes, mekkorát ugrik a fiatalember, és mit művel fél kézzel. Egyre többen gondolják úgy, hogy nem hiú remény számára az NBA.
Tényleg ő lehet az első, aki fél kézzel eljut a sportág topligájába.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.