Egyre szorosabb a verseny a Dakaron, fogytán Carlos Sainz előnye

000 1NL74D
2020.01.14. 16:22

Az autósok között a Stéphane Peterhansel, Paulo Fiuza francia, portugál páros nyerte a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali kedden rendezett kilencedik szakaszát, írta az MTI.

Peterhanselék a 415 kilométeres szakaszon – amelyből 410 kilométer volt a mért táv – 15 másodperccel voltak gyorsabbak, mint a Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel katari, francia páros.

Az összetettben éllovas spanyol Carlos Sainz 6:31 perces hátránnyal az ötödik helyen ért célba, így összetettben 24 másodpercre csökkent az előnye.

A tizenháromszoros bajnok Peterhansel hátránya még mindig 6:38 perc, annak ellenére, hogy már a harmadik szakaszát nyerte az idei Dakaron. A korbbi Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso a 9. helyen zárta a szakaszt, az összetettben pedig a 10. helyen áll.

A motorosok között a chilei Pablo Quintanilla volt a leggyorsabb, az összetettben továbbra is az ezúttal negyedikként záró amerikai Ricky Brabec vezet. Szerdán, a tizedik szakaszon a Haradh és Subajtah közötti 534 kilométeres mért szakasz vár a mezőnyre. A 2020-as Dakar-rali péntekig tart.

Eredmények:

9. szakasz, Vadi ad-Davaszir - Haradh, 415 km

autósok:

1. Stéphane Peterhansel, Paulo Fiuza (francia, portugál, Mini) 3:08:31 óra
  2. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota) 15 másodperc hátrány
  3. Jaszir Szeajdan, Alekszij Kuzmics (szaúd-arábiai, orosz, Mini) 4:48 perc h.