Két-két magyar arany és bronz a téli európai ifi olimpia zárónapján

2019.02.15. 16:51 Módosítva: 2019.02.15. 18:35

Négy érmet szereztek a magyar sportolók a szarajevói téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) pénteki zárónapján.

A hétfőn 1500 méteren aranyat szerző rövidpályás gyorskorcsolyázó, Talabos Attila 1000 méteren is nyerni tudott, míg a korábban 500-on harmadik Bontovics Balázs 1000 méteren is szerzett egy bronzérmet. A nőknél 1000 méteren Dobrán Fanni a 8., Somogyi Barbara pedig a 10. helyen zárt. A négy sportoló együtt vegyesváltóban győzni tudott, jelentette az MTI.

A nap második bronzérmét, egyben a torna utolsó magyar érmét a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén összetételű vegyes curlingcsapat szerezte, amely az elődöntőben 8-3-as vereséget szenvedett Svájc ellen, a délutáni helyosztón viszont 10-3-ra nyert a lengyel csapat ellen, megszerezve a 3. helyet.

Az alpesi sízőknél a Hozmann Szonja, Tóth Zita, Hoque Isbat Áron, Tausz András alkotta magyar négyes kilencedik lett a csapatversenyben.

A szarajevói EYOF-on összesen hat éremmel zárt a magyar csapat, három arany- mellé három bronzérmet szereztek. A téli EYOF-ok történetét nézve 21 éremnél jár Magyarország, ebből 10 arany.