Szávay Ágnes a 10. kiemelt Berlinben

2008.05.05. 08:13
Nadal ismét negyedszer nyert tornát, salakos győzelmeinek száma száz fölött van. Remeklését Rómában folytathatja. Münchenben González győzött. A nőknél Párgában az esélyes Zvonareva lett az első, a marokkói Fezben az első helyen kiemelt Medina Garrigues kikapott Dulkótól.

Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal sorozatban negyedszer nyerte meg a 888 ezer euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornát, miután a döntőben 2 óra és 14 perc alatt legyőzte honfitársát, David Ferrert.

A 21 éves salakkirály múlt vasárnap Monte-Carlóban csinálta meg a négyest, és most Rómában is véghezviheti ugyanezt a bravúrt.

A 25. trófeáját begyűjtő Nadal utóbbi 104 mérkőzéséből 103-at nyert a salakon, egyetlen fiaskóját a 2007-es hamburgi döntőben szenvedte el Roger Federertől.

Eredmények:

Open Sabadell Atlantico Barcelona 2008, Barcelona (888 ezer euró), Férfi egyes, Döntő: Nadal (1., spanyol)-Ferrer (2., spanyol) 6:1, 4:6, 6:1. Páros, döntő: B. Bryan, M. Bryan (1., amerikai)-Fyrstenberg, Matkowski (7., lengyel) 6:3, 6:2
BMW Open by FWU AG, München (370 ezer euró), Férfi egyes, Döntő: F. Gonzalez (2., spanyol)-Bolelli (olasz) 7:6, 6:7, 6:3. Páros, döntő: Berrer, Schüttler (német)-Lipsky, Martin (amerikai) 7:5, 3:6, 10-8.

Az argentin Gisela Dulko nyerte a 145 ezer dollár összdíjazású fezi salakpályás női tenisztornát.

A dél-amerikai játékos a spanyol Anabel Medina Garriguest múlta felül a fináléban, utóbbi az elődöntőben Arn Grétát búcsúztatta.

Az orosz Vera Zvonareva nyerte a prágai, 145 ezer dollár összdíjazású salakpályás tornát. Az első helyen kiemelt játékos idei első, pályafutását tekintve hatodik végső sikerét aratta egyesben WTA-viadalon.

Szávay Ágnest emelték ki a 10. helyen a hétfőn kezdődő, 1,34 millió dollár összdíjazású berlini salak pályás női tenisztornán. A világranglistán 14. magyar játékos a rangsorban 106. venezuelai Milagros Sequerával találkozik a 64-es főtábla első körében.

Eredmények:

ECM Prague Open, Prága (Tier IV, 145 ezer dollár), Női egyes, Döntő: Zvonareva (1., orosz)-Azarenka (3., fehérorosz) 7:6, 6:2.
Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Fez (Tier IV, 145 ezer dollár), Női egyes, Döntő: Dulko (2., argentin)-Medina Garrigues (1., spanyol) 7:6, 7:6.

A férfi világranglistán Nadal megint hozott háromszáz pontott az élen álló Federeren, de a svájci előnye így is tetemes. Más változás nem volt a legjobb tízben. A múlt héten remekül szereplők közül Wawrinka 3 helyet (24.), Gremelmayr 26 helyet (59.), Bolelli 3 helyet (55.), Montanes 19 helyet (68.) lépett előbre. Bardóczky prágai remeklése 11 helyet jelent, ő jelenleg a 430.