Szávay tartja a 14. helyet

2008.07.21. 11:21 Módosítva: 2008.07.21. 11:44
A legjobb magyar női teniszező pozíciója nem változott a világranglistán, Czink Melinda főtáblára került a 600 ezer dolláros női tornán Los Angelesben. A héten ATP Masters Series-t rendeznek Montrealban.

Serena Williams sérülés miatt visszalépett a kanadai Wozniak ellen. A fiatal versenyző a döntőben is esélyesebb ellenfél ellen lépett pályára, de a francia Bartoli sem tudta megállítani a kanadait, aki két szettben nyert, élete első WTA-sikerét aratta. Bartoli idén először jutott döntőbe, de esélyesként nem tudta megszerezni karrierje negyedik bajnoki címét.

A Szávayt verő Parmentier nyerte a Bad Gastein-i női tornát. A fináléban a selejtezőből érkező, már a döntőbe jutásával is hatalmas bravúrt elérő Lucie Hradeckát verte, aki a világranglistán csak a 237. helyen állt a torna előtt. Sikerével 89 helyet előrelépve a 148-ra ugrott. Szávay elődöntőbe jutásával 65 WTA-pontot kapott és 7700 dollárral gazdagodott.

A magyar versenyző pozíciója egyébként nem változott, továbbra is 14. helyen áll, az első húszban semmi változás nem történt. Továbbra is Ana Ivanovics vezet, Jankovics és Sarapova követi őt. Caroline Wozniak stanfordi sikerével mindössze egy helyet lépett előre és a 29. helyen áll. Parmentier győzelme 13 hellyel jobbat ér, és jelenleg a 40. További magyar versenyzők helyezése (zárójelben az előző heti pozícójuk): Czink Melinda 121. (126.), Arn Gréta 145. (145.), Nagy Kira 198. (182.), Marosi Katalin 422. (420.).

A héten két viadalon vesznek részt a nők. Los Angelesben egy Tier II-es tornán 600 ezer dollár a tét, míg Szlovéniában, Portorozban Tier IV-es viadalon 145 ezer dollárért küzdenek. Az amerikai viadalon szerencsével került a főtáblára Czink Melinda. A selejtezőkben az amerikai Zalamedát még legyőzte, az orosz Kulikovától azonban kikapott. Szvetlana Kuznyecova sérülése miatt szerencsés vesztesként jutott a főtáblára, ahol az első ellenfele a 13. helyen kiemelt, világranglistán 27. helyezett Virginie Razzano lesz. A viadal első kiemeltje a szerb Jankovics, a második pedig Serena Williams.

Portorozban a világranglistán 19. Kirilenko az első számú kiemelt, míg a 26. Srebotnik a második. Magyar versenyző ezen a viadalon nem indul.

WTA-torna

Bank of the West Classic, Stanford (a pénzdíj 600 ezer dollár). Női egyes, elődöntő: Wozniak (kanadai)-Serena Williams (1., amerikai) 6:2, 3:1, Williams feladta, Bartoli (6., francia)-Szugijama (japán) 6:3, 6:3. Döntő: Wozniak (kanadai)-Bartoli (6., francia) 7:5, 6:3. Páros, döntő: Black, Huber (1., zimbabwei, amerikai)-Vesznyina, Zvonarjova (orosz) 6:4, 6:3.

Gastein Ladies, Bad Gastein (a pénzdíj 175 ezer euró). Női egyes, döntő: Parmentier (4., francia)-Hradecka (cseh) 6:4, 6:4. Páros, döntő: Hlavackova, Hradecka (3., cseh)-Karatancseva, Zorics (bolgár, szerb) 6:3, 6:3.

James Blake nem jutott döntőbe az indianapolisi 525 ezer dolláros férfi tornán, de az orosz Turszunov sem tudta folytatni egész hetes menetelését. A döntőben két játszmában kikapott Simon Gilles-től, aki ezzel pályafutása negyedik tornagyőzelmét aratta.

Kitzbühelben az argentin Del Potro legyőzte az esélyesebb osztrák Melzert, Amersfoortban is a világranglistán gyengébben álló Montanes nyerte a tornát. A spanyol versenyzőnek ez volt élete első egyéni sikere. Umagban az első helyen kiemelt teniszező győzött, Fernando Verdasco négy év szünet után tudott újra ATP-tornát nyerni.

A spanyol játékos ezzel az eredménnyel négy helyet lépett előre a világranglistán, amelyet továbbra is Roger Federer vezet, most 770 ponttal Nadal előtt. A férfiaknál egyébként az első tízben nem történt változás. Az Indianapolisban győztes Simon 3, a Kitzbühelben első Del Potro 19 helyet javított. Nagyot ugrott előre Albert Montanes is, ő 11 pozíciót előrelépve az 52. helyen áll.

A héten a Rogers Cup keretében az idei hatodik ATP Masters Series-t rendezik Torontóban, 2,615 millió dollárért száll harcba az 52 induló. A legjobbak is pályára lépnek, így az első kiemelt Roger Federer, a második Rafael Nadal, a harmadik pedig Novak Djokovics. Ez a három versenyző nyerte amúgy az utóbbi három esztendőben a versenyt, 2007-ben Djokovics, 2006-ban Federer, 2005-ben pedig Nadal végzett az élen. A tavalyi fináléban a szerb Djokovics Federert verte három szettben. Az első fordulóban az első nyolc kiemelt játék nélkül jutott a második körbe.

ATP-tornák

Austrian Open, Kitzbühel (a pénzdíj 571 ezer euró). Férfi egyes, elődöntő: Del Potro (7., argentin)-Hanescu (román) 6:3, 7:6, Melzer (6., osztrák)-Starace (4., olasz) 6:4, 6:7, 7:3. Döntő: Del Potro (7., argentin)-Melzer (6., osztrák) 6:2, 6:1. Páros, döntő: Cerretani, Hanescu (amerikai, román)-Arnol Ker, O. Rochu (argentin, belga) 6:3, 7:5.

Dutch Open Tennis, Amersfoort (a pénzdíj 326 ezer euró). Férfi egyes, elődöntő: Darcis (3., belga)-Gicquel (1., francia) 7:6, 3:6, 7:5, Montanes (5., spanyol)-Hernandet (spanyol) 6:1, 6:3. Döntő: Montanes (5., spanyol)-Darcis (3., belga) 1:6, 7:5, 6:3. Páros, döntő: Cermak, Wassen (1., cseh, holland)-Huta Gallung, Sijsling (holland) 7:5, 7:5.

ATP Studena Croatia Open, Umag (a pénzdíj 326 ezer euró). Férfi egyes, elődöntő: Verdasco (1., spanyol)-Fognini (7., olasz) 6:1, 6:3, Andrejev (4., orosz)-M. Gonzalez (argentin) 6:2, 7:6. Döntő: Verdasco (1., spanyol)-Andrejev (4., orosz) 3:6, 6:4, 7:6. Páros, döntő: Mertinak, Pala (3., szlovák, cseh)-Berlocq, Fognini (argentin, olasz) 2:6, 6:3, 10-5.

Indianapolis Tennis Championship, Indianapolis (a pénzdíj 525 ezer dollár). Férfi egyes, elődöntő: Turszunov (3., orosz)-Blake (1., amerikai) 4:6, 6:3, 6:4, Simon (2., francia)-Querrey (4., amerikai) 6:3, 4:6, 6:4. Döntő: Simon (2., francia)-Turszunov (3., orosz) 6:4, 6:4. Páros, döntő: Fischer, Phillips (ausztrál, amerikai)-Lipsky, Martin (amerikai) 3:6, 6:3, 10-5.