Babos Tímea nyolcaddöntős a Roland Garroson

2009.06.01. 13:58

Három szettben, 6:7(3), 6:2, 7:5-re verte a Babos Tímea az orosz Kszenia Kiriljovát a párizsi nyílt teniszbajnokság junior lány egyesének második fordulójában. Győzelmével Babos a nyolcaddöntőbe jutott, ahol a 15. helyre rangsorolt Sloane Stephens lesz majd az ellenfele.

Az első szettben 6:5-nél brék- és egyben szettlabdája is volt a legjobb magyar junior játékosnak. Kiriljova ezt még hárította majd a rövidítésben is nyert, 7-3-ra. A második játszmában kétszer fogadóelőnyhöz jutott Babos, végül könnyedén nyert 6.2-ra. A harmadikban hatalmas csata folyt. Egymás után vették el egymás adogatását, összesen hétszer volt brék, a legjobb pillanatban Babosnak sikerült az utolsó, 6:5-re vezetett a fogadóelőnnyel, majd az adogatását is hozta és két óra 19 perc alatt 7:5-re nyert.

Junior női egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért): Babos (4.)-Kiriljova (orosz) 6:7, (7-3), 6:2, 7:5.