Szávaynak most is csak ötven perc jutott

2009.10.03. 18:50 Módosítva: 2009.10.04. 09:35

Az első forduló jelentette a végállomást Szávay Ágnes számára a 4,5 millió dollár összdíjazású, keménypályás pekingi tenisztornán: a magyar játékos két nagyon sima szettben, ötven perc alatt kapott ki Aljona Bondarenkótól.

Pedig két évvel Szávay Ágnes hatalmas sikert aratva, meccslabdákat hárítva megnyerte a pekingi tornát Jankovics ellen, most viszont már az első fordulóban kikapott, méghozzá nagyon könnyedén.

Ukrán ellenfele mindössze három gémet engedélyezett Szávaynak, aki az első játszmában ugyan még tartotta magát, de így is elbukta azt 6:3-ra.

A második szettben esélyese sem volt a magyar teniszezőnőnek, hogy döntő szettre mentse a mérkőzést, és húsz perc alatt játékot sem nyerve veszített.

Szávay júliusi, budapesti tornagyőzelme óta gyengén szerepel, mindössze két meccset nyert meg, és már csak 45. a világranglistán.

A pekingi torna másik magyar indulója, Czink Melinda, aki a selejtezőből jutott a főtáblára, az első körben három játszmában legyőzte az orosz Jelena Vesznyinát, így tovább jutott a második fordulóba.

Párosban viszont már ő sem érdekelt, mivel az első körben a lengyel Radwanskával az oldalán 7:6, 6:2-re kapott ki a kínai Jen, Cseng kettőstől.

Eredmények

egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
A. Bondarenko (ukrán)-Szávay 6:3, 6:0
Pennetta (olasz, 10.)-Han (Han, kínai) 7:6 (7-2), 6:2
Cornet (francia)-Stosur (ausztrál, 15.) 6:4, 4:6, 6:3
Wozniak (kanadai)-Rezai (francia) 4:6, 6:1, 7:6 (7-5)
Pavljucsenkova (orosz)-Bammer (osztrák) 7:5, 6:1

páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Jen, Cseng (Yan, Zheng (kínai)-Czink, U. Radwanska (magyar, lengyel) 7:6 (7-0), 6:2