Nadalt legyőzték Montrealban

2011.08.11. 08:58

Nagy meglepetésre a világranglista-második spanyol Rafael Nadal már a szerdai második fordulóban kiesett a 2,43 millió dollár összdíjazású montreali férfi tenisztornán.

A spanyol játékos utoljára három éve kapott ki első mérkőzésén: a római tornán honfitársa, Juan Carlos Ferrero győzte le két szettben. Nadal 2008-ban és most Montrealban is erőnyerő volt a nyitókörben. A mallorcai teniszező, aki tavaly június 7-től egészen július 4-ig állt a világranglista élén, az idén 51 meccset nyert meg, nyolcat veszített el és diadalmaskodott a Roland Garroson.

A rangsort július elejéig vezető Nadal a horvát Ivan Dodigtól kapott ki óriási csatában úgy, hogy az első játszma után még vezetett, a folytatásban azonban a második és a harmadik szettet is rövidítésben bukta el.

Eredmények, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Dodig (horvát)-Nadal (spanyol, 2.) 1:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5)

Fish (amerikai, 6.)-Lopez (spanyol) 6:2, 6:3

Troicki (szerb, 12.)-Isner (amerikai) 6:4, 3:6, 6:2

Tipsarevic (szerb)-Verdasco (spanyol, 15.) 6:4, 6:7 (5-7), 6:3

Cilic (horvát)-Del Potro (argentin, 16.) 6:3, 6:4 Gulbis (lett)-Llodra (francia) 6:4, 1:0-nál Llodra feladta