Federer lejátszotta Djokovicsot a wimbledoni elődöntőben

2012.07.06. 14:25

A szinte előrehozott döntőnek is tekinthető wimbledoni elődöntőben először találkozott füvön a világelső és címvédő Novak Djokovics és a hatszoros bajnok Roger Federer. A svájci kezdett jobban, amire Djokovics válaszolni tudott, azonban 1:1-es szettállás után Federer még feljebb kapcsolata a fokozatot, ezzel pedig már nem tudott mit kezdeni a szerb. Federer újra döntős Wimbledonban.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Djokovics tenyeres támadása kipattant a hálóról, majd egy keresztpárbajból is ő jött ki vesztesen. 30-30 a szerb adogatásánál.

• Federer szépen ütött el a hálónál álló Djokovics mellett, de a jó szervákkal a világelső gond nélkül kiegyenlített. Egyelőre nem nagyon vannak hosszú labdamenetek, az a kérdés, kinek remeg meg előbb az adogatása. (2:2)

• Hat perc, és máris újra a pihenőnél ülnek a játékosok, Federer a második adogatását is könnyedén behúzta. (1:2)

• Federer nagyon jól szervált az első játékban, Djokovics egy pontot tudott csak nyerni az adogatásánál. Utána viszont a szerb is nagyon koncentráltan hozta az első adogatását. (1:1)

• Esik az eső Wimbledonban, így aztán behúzott tetővel zajlik majd az elődöntő. A játékosok már a pályán melegítenek.

• Federer az első két körben játszi könnyedséggel jutott tovább előbb 6:1, 6:1, 6:1-gyel Albert Ramos, majd 6:1, 6:3, 6:2-re Fabio Fognini ellen. A harmadik körben azonban közel került a kieséshez is, amikor egy nappal Rafael Nadal meglepő búcsúja után 0:2-es szetthátrányba került a nagyon pörgő Julien Benneteau-val szemben. A francia azonban nem bírta végig az elképesztő tempót, Federer pedig feljavult, 4:6, 6:7, 6:2, 7:6, 6:1-re hozta a meccset. A negyedik körben sem volt azonban sima mérkőzése, hátfájdalom miatt kellett kezelni Xavier Malisse ellen. Egy szettet ugyan bukott, de végül 7:6, 6:1, 4:6, 6:3-ra továbbjutott, a negyeddöntőben pedig a 6:1, 6:2, 6:2-re vert Mihail Juzsnij nem tudott ellenfele lenni.

2012-07-06T121155Z 1415031860 LR2E8760XVKD2 RTRMADP 3 TENNIS-WIM
    Fotó: Dylan Martinez / Reuters
  • Djokovics a Roland Garrosszal ellentétben Wimbledonban nem került igazán bajba, könnyedén és meggyőző játékkal jutott el az elődöntőig. Az első körben Juan Carlos Ferrerót győzte le 6:3, 6:3, 6:1-re, majd Ryan Harrison következett 6:4, 6:4, 6:4-re. Nem úszta azonban meg szettveszteség nélkül, a harmadik körben Radek Stepanek hozta az első játszmát, de utána 4:6, 6:2, 6:2, 6:2-re a világelső volt a jobb. Honfitársát, Viktor Troickit 6:3, 6:1, 6:3-ra, majd a negyeddöntőben az élete sikerét elérő Florian Mayert 6:4, 6:1, 6:4-re győzte le.

• A mérkőzés tétjei közé tartozik, hogy Federer ugyan már biztosan 2. lesz a torna után a világranglistán, de amennyiben legyőzi Djokovicsot, majd vasárnap Andy Murray vagy Jo-Wilfried Tsonga ellen megnyeri Wimbledont, akkor 17. Grand Slamje mellett újra világelső lehetne. Emellett hetedik győzelmével beállítaná Pete Sampras rekordját.

• Federer és Djokovics korábban 26-szor találkozott, összességében 14-12-re Federer vezet, de legutóbbi mérkőzéseikből már többet nyert a szerb. Idén kétszer találkoztak, mindkétszer salakon. A római elődöntőben 6:2, 7:6-ra nyert Novak Djokovics, a Roland Garros elődöntőjében pedig 6:4, 7:5, 6:3-ra győzött a világelső.

• Hamarosan kezdődik Wimbledonban az álomelődöntő a világelső és címvédő Novak Djokovics és a hatszoros bajnok Roger Federer között. A mérkőzésnek külön érdekességet ad, hogy először találkoznak füves borításon, és értelemszerűen Wimbledonban is.