Azarenka negyeddöntős Brisbane-ben

2013.01.02. 15:23

A hatodikként kiemelt német Florian Mayer a szerdai nyolcaddöntőben kiesett a másfél millió dollár összdíjazású brisbane-i tenisztorna férfi versenyéből, mivel két szettben kikapott a ciprusi Markosz Bagdatisztól. A ciprusi egymás után a harmadik évben jutott el a negyeddöntőbe. A finn Nieminen migrén miatt adta fel az ukrán Dolgopolov elleni meccsét.

A nőknél a világelső Azarenka könnyen jutott tovább, míg a 19 éves, a világranglistán 38. Sloane Stephens már negyeddöntős és Serena Williams lesz majd az ellenfele. A nagy tehetségnek tartott Stephens 2011-ben a legfiatalabb top100-as játékos volt (a 97. helyen zárt), míg tavaly a legfiatalabb top50-es.

Férfiak (436 ezer dollár összdíjazás)

Nyolcaddöntő: Simon (francia, 3.)-Falla (kolumbiai) 7:6 (7-5), 7:6 (7-5), Dolgopolov (ukrán, 4.)-Nieminen (finn) 6:2, 4:1-nél Nieminen feladta, Nisikori (japán, 5.)-Robredo (spanyol) 6:3, 6:3, Bagdatisz (ciprusi)-Mayer (német, 6.) 6:4, 6:2.

Nők (1 millió dollár összdíjazás)

Nyolcaddöntő: Azarenka (fehérorosz, 1.)-Lisicki (német) 6:3, 6:3, Kerber (német, 4.)-Puig (Puerto Ricó-i) 3:6, 6:4, 7:6 (9-7), Curenko (ukrán)-Gajdosova (ausztrál) 1:6, 6:1, 6:4, Stephens (amerikai)-Arvidsson (svéd) 6:3, 6:4

A negyeddöntőben: Azarenka-Pervak (kazah), S. Williams (amerikai, 3.)-Stephens, Pavljucsenkova (orosz)-Kerber, Hantuchova (szlovák)-Curenko