Egy pont miatt teljesen begőzölt lengyel

2013.01.16. 11:34 Módosítva: 2013.01.16. 12:52

A férfiaknál a 24. kiemelt Jerzy Janowicz egy vitatott pont után dühében vizespalackot dobott a pályára, ütőjével a bíró székét verte, ám végül kétszettes hátrányból is megnyerte meccsét az indiai Somdev Devvarman ellen az Australian Open második fordulójában.

A 22 éves lengyel már a harmadik körbe jutott ezzel a sikerrel, ami Grand Slamen korábban csak 2012-ben, a US Openen sikerült neki.

A győzelem jogosságát senki sem vitatja, viszont Janowicz biztosan komoly büntetést kap. (A videón a palackdobálást és a bíró székének ütögetését nem látni, de a helyi sajtó egybehangzóan állítja, hogy így megtörtént.)

Ami a többi eredményt illeti, a világelső és címvédő Novak Djokovics 6:1, 6:2, 6:3-mat osztott ki a feltörekvő, fiatal Ryan Harrisonnak. Kiesett viszont a 23. kiemelt Mihail Juzsnij, aki 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:3-ra kapott ki a szintén orosz Jevgenyij Donszkojtól.

A nőknél talán a torna eddigi legnagyobb meglepetése, hogy búcsúzott a 9. kiemelt, hazai Samantha Stosur, akit 6:4, 1:6, 7:5-re győzött le a kínai Jie Zheng (habár a 2011-es US Open-bajnoknak soha nem ment jól az Australian Openen, eddig legfeljebb a negyedik körig jutott). A kiemeltek közül kiesett a 15. Dominika Cibulkova, a 23. Klara Zakopalova és a 30. Tamira Paszek is.

Párosban Czink Melinda Bojana Jovanovszkival az oldalán három szettben továbbjutott a második fordulóba. Ennél sokkal könnyebben, 6:0, 6:3-ra ment tovább Marosi Katalin a horvát Darija Jurakkal az oldalán. A páros a sydneyi felvezető versenyen egészen az elődöntőig jutott, ezért Melbourne-ben is érdemes figyelni rájuk.