Babos győzelemmel kezdett Párizsban

2014.01.28. 13:14

Babos Tímea oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal bejutott a negyeddöntőbe a 710 ezer dollár (159 millió forint) összdíjazású, Párizsban zajló fedettpályás női tenisztornán. A verseny honlapja szerint a magyar, francia duó kedden 1 óra 17 perces mérkőzésen verte a Mona Barthel, Megan Moulton-Levy német, amerikai kettőst szetthátrányból fordítva, döntő rövidítésben.

Mladenovic vasárnap még Melbourne-ben szerepelt, ahol a kanadai Daniel Nestorral diadalmaskodott vegyes párosban az Australian Openen. Babosék következő ellenfele a hazai közönség előtt szereplő Alize Cornet és Caroline Garcia vagy a Petra Kvitova, Daniela Hantuchova cseh, szlovák duó lesz.

1. forduló (a 8 közé jutásért): Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.) - Barthel, Moulton-Levy (német, amerikai) 5:7, 6:3, 10-5 - döntő rövidítés