Del Potro negyeddöntős Sydneyben

2015.01.14. 09:38

A 11 hónapi kényszerpihenő után visszatért, címvédő Juan Martín del Potro sikerrel folytatta szereplését a sydneyi keménypályás tenisztornán, ahol a férfiak versenyében az első helyen kiemelt olasz Fabio Fogninit verte három szettben.

A 2009-es US Open argentin bajnoka, aki korábban volt negyedik is a világranglistán, és hosszan tartó sérülése után egészen a 338. helyig esett vissza, 108 perc alatt verte ellenfelét.

A nőknél elsőként a cseh Karolina Pliskova jutott be a legjobb négy közé, miután három játszmában nyert a spanyol Carla Suarez Navarro ellen.

Pliskova (cseh)-Suárez Navarro (spanyol) 4:6, 6:4, 6:0

Tommy Robredo már a negyedik kiemelt teniszező, aki játék nélkül visszalépett a 464 490 dollár (125 millió forint) összdíjazású aucklandi keménypályás férfi tornán.

A spanyol játékos csípősérülésre hivatkozva mondta le nyolcaddöntős mérkőzését. Korábban a kiemeltek közül az elsőként rangsorolt spanyol David Ferrer és a címvédő amerikai John Isner fáradtság, míg a francia Gael Monfils személyes okok miatt lépett vissza.

A szervezők további bánatára szerdán kiesett a második helyen rangsorolt lett Ernests Gulbis és a harmadikként kiemelt spanyol Roberto Bautista Agut is.

Nyolcaddöntő:

Vesely (cseh)-Gulbis (lett, 2.) 6:2, 3:6, 6:1

Mannarino (francia)-Bautista Agut (spanyol, 3.) 6:2, 2:1-nél Bautista Agut feladta

Anderson (dél-afrikai, 4.)-Struff (német) 7:6 (8-6), 6:1

Johnson (amerikai, 8.)-Carreno Busta (spanyol) 6:7 (3-7), 6:4, 6:1

Ramos-Vinolas (spanyol)-Lu (tajvani, 9.) 6:2, 6:4

Falla (kolumbiai)-De Schepper (francia) 6:2, 6:4

Pouille (francia)-Venus (új-zélandi) 7:5, 6:4

Young (amerikai)-Schwartzman (argentin) 2:6, 6:4, 6:1