Babos rendesen megizzasztotta az AusOpen-győztes Kerbert Miamiban

2016.03.29. 08:00

Nem sokon múlt az elképesztő bravúr Babos Tímeától a miami tenisztorna nyolcaddöntőjőben, ugyanis 131 percig és három szettig bírta az idei Australian Open győztese, Angelique Kerber ellen, ráadásul a döntő szettben 4-4-nél még teljesen együtt álltak.

A világranglistán harmadik, Australian Open-címvédő Kerber rögtön az elején elvette a WTA-rangsorban 49. magyar játékos adogatását, és 4:1-re elhúzott. Babos később hiába tudott brékelni, kettős hibával megint bajba került, és végül 31 perc alatt elveszítette az első szettet. A folytatásban Babos jól összpontosított, ő vette el ellenfele adogatójátékát, 3:0-ra ellépett. Újabb brékek következtek, és Babos háromnegyed óra alatt, 6:3-mal egyenlített.

A döntő játszma egyből három brékkel indult Babos, Kerber, Babos sorrendben, ám 4-4 után a német már nem hibázott, és bejutott a nyolcaddöntőbe.

Babos párosban még folytathatja a szereplést Miamiban, a kazah Jaroszlava Svedovával ugyanis már biztos nyolcaddöntősek. (Index/MTI)

Bacsinszky (svájci, 19.)-A. Radwanska (lengyel, 3.) 2:6, 6:4, 6:2

Azarenka (fehérorosz, 13.)-Muguruza (spanyol, 4.) 7:6 (8-6), 7:6 (7-4)

Halep (román, 5.)-Watson (brit) 6:3, 6:4

Makarova (orosz, 30.)-Szvitolina (ukrán, 12.) 6:1, 6:4

Keys (amerikai, 22.)-Begu (román) 6:3, 6:1

Konta (brit, 24.)-Niculescu (román, 32.) 6:2, 6:2

A negyeddöntőben: Kuznyecova-Makarova, Bacsinszky-Halep, Konta-Azarenka, Keys-Kerber.