Federer kiesett a US Openről

2017.09.07. 08:20

Rafael Nadal mindössze öt játékot veszítve elődöntős a Flushing Meadowsban zajló US Openen. A spanyol 6:1, 6:2, 6:2-re verte az oroszok 19 éves teniszezőjét, Andrej Rubljovot, aki hamarosan a magyar Davis-kupa csapat ellen játszik, és aki 2001 óta a legfiatalabb negyeddöntős volt Amerikában. Akkor Andy Roddicknak sikerült a legjobb nyolcba jutnia.

Nadal pályafutása során a 26. elődöntőt játssza majd Grand Slam tornákon, ezzel utolérte André Agassit. Nadal az argentin Juan Martin Del Potróval találkozik, aki négy szettben 7:5, 3:6, 7:6, 6:4-re győzte le Roger Federert, az idei Ausztrál Open- és Wimbledon-bajnokot. Az alsó ágon Kevin Anderson és Pablo Carreno játssza az elődöntőt.

A magyar idő szerint csütörtökön kora reggel befejeződött utolsó férfi negyeddöntőben a 2009-es US Open-győzelme óta több csuklóműtéten átesett Del Potro kezdett jobban, 5:5-nél elvette Federer adogatását, s 43 perc után szettelőnybe került. A második játszmában az ötszörös bajnok svájci egyenlíteni tudott, a harmadik elején azonban megint az argentin irányított, s 3:0-ra elhúzott.

Az idén Melbourne-ben és Wimbledonban is győztes Federer 4:4-nél érte utol Del Potrót, utána a rövidítésig fej fej mellett haladtak. A tiebreakben aztán hiába volt a korábbi világelsőnek négy játszmalabdája is, egyiket sem tudta kihasználni, míg Del Potro az elsőt értékesítette, így ismét előnybe került.

A negyedik szettben is voltak esélyei a 36 éves Federernek, ám a nagyot küzdő argentin 2 óra 50 perc alatt nyert, így a 2009-es döntő után másodszor is legyőzte Federert az Arthur Ashe Stadionban.

"Túl sokat hibáztam, ő pedig akkor teljesített a legjobban, amikor nagyon kellett" - nyilatkozta a találkozó után Federer, aki hozzátette, így is fantasztikus éve volt, és az, hogy veszít egy nála aznap jobban játszó ellenféllel szemben, mindig benne van a pakliban.

"Az eddigi legjobb mérkőzésemet játszottam, el sem hiszem, hogy annyi sérülés és műtét után ismét Grand Slam-elődöntőt játszhatok" - mondta Del Potro, megemlítve, az Arthur Ashe Stadion számára olyan, mintha hazai pályán teniszezne.

A 19 éves Rubljov amúgy a második legjobb orosz teniszező, a fiatal játékos tavaly még csak a 200. helyen állt, most már az 53., de volt 46. is.

Nadal amúgy még két rekordban utolérte a korábbi kiváló amerikait, André Agassit. Ez volt a spanyol 224. GS-győzelme, amely a 4. legtöbb a férfiak örökranglistáján, és Agassinak is pont ennyi volt. Mivel a nőknél Garbine Muguruza, a férfiaknál Rafa Nadal vezeti hétfőtől a világranglistát, 2003 óta először fordul elő, hogy egy nemzetbeli áll mindkét rangsor élén. Akkor ez Serena Williamsnek és André Agassinak sikerült.

A nőknél Madison Keys két szettben nyert az észt Kaia Kanepi ellen, így az elődöntőbe négy amerikai játékos jutott, Keys mellett Sloane Stephens, Venus Williams és Coco Vandeweghe. Ilyenre pedig 1981 óta nem volt példa a US Open történetében, akkor mindez Martina Navratilovának, Chris Evertnek, Barbara Potternek és Tracy Austinnek sikerült.

Babos Tímea a cseh Andrea Hlaváckovával az oldalán ugyan elkezdte párosmérkőzését, a Sania Mirza, Peng Suaj indiai-kínai kettős elleni negyeddöntő viszont az első játszma elején, 2:2-nél eső miatt félbeszakadt.