9 °C
19 °C

Fucsovics életében először nyert ATP 1000-es tornán

2018.03.10. 08:23 Módosítva: 2018-03-10 09:44:44

A világranglista 65. helyén álló Fucsovics Márton egy szoros és egy nagyon sima szettben 7:6, 6:1-re legyőzte a korábbi 12. helyezett szerb Viktor Troickit, így továbbjutott a 8,9 millió dolláros prémium ATP-torna első fordulójában, Indian Wellsben.

A meccs fordulópontját az első szettben, 5:4-es Troicki-vezetésnél az hozta, hogy sikerült a szettért adogató szerb játékát elvenni, majd a rövidítésben 4-3-as vezetésnél három labdamenetet megnyerni. Onnantól kezdve nem volt megállás, a kiválóan teniszező magyar gyakorlatilag bedarálta ellenfelét.

A következő körben az a Marin Cilic következik, akivel nem is olyan régen remek meccset vívott Fucsovics, két labdára volt a győzelemtől a most második kiemelttel szemben. Tavaly a bázeli negyeddöntőben Cilic csak óriási csatában csak 7:6 (7–3), 5:7, 7:6 (7–4) tudott nyerni.

„Az volt a kulcs a mérkőzésen, hogy 4:5-nél vissza tudtam brékelni, mert ha Troicki megnyerte volna az első szettet, nagyobb önbizalommal folytatja. Akkor kezdtem el igazán megérezni a játékot. A második szettben már tudtam a saját játékomat játszani, én domináltam, örülök, hogy ilyen könnyű lett végül” – mondta Fucsovics a Facebook oldalán.