Stollár top 30-as játékost vert Hollandiában

2018.06.12. 13:52

Stollár Fanny bravúros győzelemmel jutott a legjobb 16 közé a hollandiai 's-Hertogenbosch tenisztornáján, ahol a világranglista 29. helyén álló kínai Csang Suajt verte két szettben. Stollár jelenleg 165. a ranglistán, az, hogy szettet sem vesztett a füvespályás torna első fordulójában, óriási eredmény.

Az első szettben gyorsan ellépett 5:2-re, és bár itt még elvesztette adogatását, újra egyből brékelve megnyerte a szettet, majd a második játszmát már bréklabda hárításának szüksége nélkül nyerte, a meccs így csak 53 percig tartott.

Stollár délután is érdekelt lesz a programban, a cseh Renata Voracova oldalán játszik majd párosban az Arantxa Rus, Eva Wacanno kettős ellen.

Fucsovics is nyert

Győzelemmel kezdett Fucsovics Márton is, ő a stuttgarti ATP-tornán verte két sima szettben az ukrán születésű, de amerikai színekben versenyző Denis Kudlát, a vége 6:3, 6:4 lett. Ezzel már Fucsovics is a legjobb 16 között van.