Nadal simán elődöntős

2019.01.22. 15:24

A 2009-ben AusOpen-győztes Rafael Nadal a legjobb négy közé jutott az idei ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A másodikként rangsorolt spanyol teniszező az amerikai Frances Tiafoe-t győzte le nagyon simán.

A klasszis félelmetesen jól játszik Melbourne-ben, a Tiafoe elleni volt az ötödik meccse a tornán, és eddig egyetlen szettet sem veszített:

• Nadal vs. Duckworth – 6:4, 6:3, 7:5
  • Nadal vs. Ebden – 6:3, 6:2, 6:2
  • Nadal vs. De Minaur – 6:1, 6:2, 6:4
  • Nadal vs. Berdych – 6:0, 6:1, 7:6

Az amerikai sem jelentett nagy kihívást, 1 óra 49 perc alatt legyőzte 6:3, 6:4, 6:2-re. A teljesítménye mellett azonban az arcjátéka is félelmetes: ilyen grimaszokat vágott egy általa kért csellendzs után (challenge, azaz csellendzs, a teniszben azt jelenti, amikor a bíró ítéletét megkérdőjelezi az egyik játékos, és ellenőrizteti a sólyomszem technológiával, ami kikezdhetetlen döntést mutat):

A 17-szeres Grand Slam-tornagyőztes a 14. helyen kiemelt, Roger Federert is kiejtő görög Sztefanosz Cicipasszal küzd majd meg a döntőbe jutásért.