Wimbledon: 15 éves amerikai a nap hőse

2019.07.01. 18:40 Módosítva: 2019.07.01. 22:37

Megszületett a wimbledoni teniszbajnokság első bombameglepetése: a női mezőnyben másodikként kiemelt Oszaka Naomi hétfőn kiesett a nyitófordulóban.

A US Open és az Australian Open bajnokát a kazah Julija Putyinceva két játszmában búcsúztatta. Az első szett még szorosan alakult, mindkét játékos egy-egy alkalommal nyert gémet fogadóként, majd a rövidítésben Putyinceva bizonyult jobbnak. A folytatásban 2:2-ig fej fej mellett haladtak, utána viszont Oszaka már nem nyert játékot, így nagy meglepetésre a világranglista második helyezettje befejezte szereplését az All England Tennis Clubban, írja az MTI.
Putyinceva (kazah)-Oszaka (japán, 2.) 7:6 (7-4), 6:2

Később az ötszörös wimbledoni bajnok Venus Williams  is kiesett, a 39 éves amerikait a nála 24 évvel fiatalabb, vagyis mindössze 15 éves honfitársa, Cori Gauff búcsúztatta. Gauff 2004. március 13-án született, ekkorra Venus Williams már négy Grand Slam-tornán győzött egyéniben, többek között kétszeres wimbledoni bajnok is volt. Gauff ezzel a legfiatalabb játékos lett a sporttörténelemben, aki Grand Slamen meccset nyert.
Gauff (amerikai)-V. Williams (amerikai) 6:4, 6:4

A férfiaknál mindkét tavalyi döntős nyert, a világelső Djokovic a hétfői nyitónapon a német Philipp Kohlschreiber, míg Anderson a francia Pierre-Hugues Herbert ellen nyert három játszmában.
Djokovic (szerb, 1.)-Kohlschreiber (német) 6:3, 7:5, 6:3
Anderson (dél-afrikai, 4.)-Herbert (francia) 6:3, 6:4, 6:2

Továbbjutott a férfiak mezőnyében a 40 éves horvát Ivo Karlovic is, aki három játszmában, 24 ászt ütve győzte le a selejtezőből főtáblára került olasz Andrea Arnaboldit.
Karlovic (horvát)-Arnaboldi (olasz) 6:4, 6:4, 7:6 (7-4)