Meghalt a korábbi US Open-elődöntős teniszező, Alekszandr Volkov

2019.10.19. 17:19

Ötvenkét éves korában meghalt Alekszandr Volkov, aki 1993-ban elődöntőt játszott az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A sportember halálának okát nem hozták nyilvánosságra, de volt Davis Kupa-csapattársa, Andrej Csesznokov szerint Volkov a közelmúltban alkoholproblémái miatt kórházi kezelésre szorult.

A háromszoros ATP-tornagyőztes, balkezes teniszező pályafutása csúcspontjaként a négy közé jutott a US Openen, ahol Pete Samprastól kapott ki. Ezután a 14. helyen állt a világranglistán, szerepelt a válogatottal Davis Kupa-döntőben, és legyőzte többek között Samprast, Stefan Edberget, Ivan Lendlt és Goran Ivanisevicet is.

Visszavonulása után Marat Szafin edzője volt, akit világelsőséghez és két Grand Slam-trófeához segített. (MTI)

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.