Djokovics, Federer és Nadal 4 millió dolláros alappal segítené ki a bajba jutott teniszezőket
További Tenisz cikkek
- Halep a szabadkártyája ellenére nem indul az Australian Openen
- Marozsán Fábián hatalmas csatában legyőzte Fucsovics Mártont, ő nyerte a Magyar Bajnokságot
- Készülhetünk két nagyágyúnk párbajára, összejöttek a legjobban várt meccsek a Magyar Bajnokságon
- Marozsán Fábián és Fucsovics Márton magabiztos győzelemmel rajtolt a Magyar Bajnokságon
- Bármi történik, legjobbjaink állnak a magyar csapat rendelkezésére a sorsdöntő párharcban
A profi teniszben egy bizonyos ranglistás helyezés fölött elég jól megélnek a játékosok, viszont a ranglista alsóbb részein gyakorlatilag csak a versenyekből származik a játékosoknak bevételük. Most a koronavírus-járvány miatt viszont nincsenek versenyek egyáltalán, így rengeteg játékos teljesen bevételek nélkül maradt.
A profi teniszezőknek szinte ételre sincs pénzük
A ranglistán hátrébb lévő játékosok anyagi támogatást kérnek a nemzetközi szövetségtől.
Ezen a helyzeten segítene a jelenlegi teniszt talán három legismertebb alakja, Novak Djokovics, Roger Federer és Rafael Nadal.
Az ötlet viszonylag egyszerű: fizessenek a jól kereső játékosok, hogy legyen pénze a ranglista alján lévőknek is.
A tervük az, hogy egy összesen nagyjából 4 millió dolláros (kb. 1,3 milliárd forint) alapot hozzanak létre. Djokovics az elnöke az ATP-játékosok tanácsának, mivel ő jelenleg a világelső, ezért levelet írt a tagoknak az ötletükről, amit a Sports Illustrated megkaparintott.
A nemzetközi teniszszövetség elkülönített egy nagyjából 1 millió dolláros alapot arra, hogy segítség a világranglistán a 150-400. hely között tanyázó játékosokat, de Djokovicsék szerint ez nem jó és nem elégséges segítség.
A teniszezők úgy kalkuláltak, hogy azokat kell segíteni, akik a 250. és a 700. hely között vannak. Ezt azzal indokolták, hogy akik ennél jobban rangsoroltak, azok szinte biztos, hogy megfordultak az év elején még megtartott tornákon, ezért valamennyi bevételük biztosan volt.
A 250-en túl lévő játékosoknak viszont gyakorlatilag semmi. Őket úgy támogatnák az ATP által létrehozott alapon túl, hogy a Top100 játékosok valamennyi pénzzel beszállnának.
A következő leosztásban:
- Top50-100 - fejenként 5000 dollár
- Top20-50 - fejenként 10 ezer dollár
- Top10-20 - fejenként 15 ezer dollár
- Top5-10 - fejenként 20 ezer dollár
- Top1-5 - fejenként 30 ezer dollár
Valamint a Top20 páros is beszállna párosonként 5 ezer dollárral. Így valamivel több mint egymillió dollár jönne össze. Ezen kívül arra is számítanak, hogy a négy nagy Grand Slam szervezői további 500-500 ezer dollárral támogatják az alapot, így a végére kb. 4-4,5 millió dollár jöhet össze.
A tervük az, hogy minden pénz nélkül maradt játékos legalább 10 ezer dollár bevételhez jusson így.
Ezen kívül Federerrel és Nadallal közösen azt is felvetették az ATP-nek, hogy az év végére tolt londoni világbajnokság pénzdíjának a felét is fordítsák majd a megszorult játékosok támogatására, ha egyáltalán sikerül megrendezni az eseményt.
A levél azzal zárul, hogy szeretnék támogatni a párosban induló, de bajba jutott teniszezőket is, viszont nem tudják, ott mi lenne a fair rendszer, ezért a többi játékos véleményére számítanak ebben a kérdésben, ahogy egyébként a teljes felvetésben is.
Ez tehát még nem egy végleges megállapodás, de a komolyságát jól jelzi, hogy a világ leghíresebb teniszezői terjesztették elő, ráadásul Djokovics valóban elkötelezett híve a segítségnyújtásnak.
Korábban az alapítványán keresztül egymillió eurót ajánlott fel szülőhazájának, Szerbiának a járvány elleni harcra.
Djokovic egymillió eurót ajánlott hazájának a koronavírus elleni harchoz
A szerb sztárteniszező egészségügyi eszközöket vásárol majd Szerbiának a pénzből.