Meglepetés a Roland Garroson: a világranglista-131. kiütötte Szvitolinát

2020.10.06. 17:05
Továbbra sem akar összejönni a felnőtt Grand Slam-tornagyőzelem Elina Szvitolinának. A Roland Garros negyeddöntőjében sima két szettben búcsúzott a világranglista 131. helyezettje ellen.

A világranglista ötödik helyén álló Elina Szvitolina eddig simán nyerte mérkőzéseit az idei Roland Garroson. A négy forduló alatt mindössze egy szettet vesztett. A Nadia Podoroska elleni meccse is jól indult, hiszen azonnal elvette ellenfele adogatását. A világranglista 131. helyezettje azonban rögtön visszabrékelt, majd zsinórban négy gémet nyert. Remekül játszott a fiatal argentin, 6:2-re hozta az első játszmát.

A második szett jóval izgalmasabban alakult, folyamatosan brékelték egymást. 4:4-nél jött a fordulópont, Podoroska ekkor hozta másodjára a szerváját. A világbajnok ukrán teniszezőnő küzdött a meccsben maradásért, ám ellenfele higgadtabbnak bizonyult, így a vége 6:2, 6:4.

Az elődöntőben az Iga Swiatek-Martina Trivasek meccs győztese lesz Podoroska ellenfele.