Marozsán Fábián legyőzte az első kiemeltet, beléphet a TOP100 mezőnyébe

2023.06.17. 22:36
Marozsán Fábián fantasztikus játékkal győzte le az első helyen kiemelt Pedro Cachint a perugiai challenger-tenisztorna elődöntőjében, így karnyújtásnyira került a legjobb 100 mezőnyétől.

A 23 éves teniszező karrierje során negyedszer játszhat majd challenger-tornagyőzelemért, miután ellenállhatatlan játékkal győzte le a világranglista-71. Pedro Cachint az elődöntőben. Az Olaszországban rendezett 125-ös kategóriájú viadal szombat esti mérkőzésén

MAROZSÁN MINDKÉT SZETT ELEJÉN ELVETTE ELLENFELE ADOGATÁSÁT, MÍG SAJÁT SZERVÁI MÖGÖTT ÉRINTHETETLEN MARADT.

A mérkőzés során mindössze egy alkalommal kellett bréklabdát hárítania, míg 81 százalékban nyerte meg a pontokat első szervája mögött. A 6:4, 6:3-ra végződő összecsapás 1 óra 2 percig tartott.

Marozsán a fináléban esélyesként léphet pályára, ellenfele a világranglistán 289. helyen rangsorolt Edoardo Lavagno lesz. A magyar teniszező esetleges győzelmével bejöhet a legjobb 100 mezőnyébe a világranglistán, és az előkelő 91. helyre léphet.