Korábban jöhet el Rafael Nadal visszatérése, mint gondoltuk

GettyImages-1909401913
2024.01.23. 09:45
A spanyol teniszcsillag, Rafael Nadal a februári, dohai tornán szeretne visszatérni a teniszpályára.

A szervezők közlése szerint a 37 éves spanyol sztár ott van a nevezési listán a február 19. és 24. között sorra kerülő versenyen, így minden bizonnyal Katarban térhet vissza sérülése után. Az ATP 250-es kategóriájú, kemény pályás tornát Nadal egyébként egyszer már megnyerte pályafutása során – 2014-ben.

Mint ismert, a 22-szeres Grand Slam-torna-győztes teniszező a 2024-es szezon kezdetén tért vissza közel egy éven át tartó rehabilitációját követően, a Brisbane-ben rendezett tornán viszont két győzelem után a negyeddöntőben  kikapott Jordan Thompsontól.

A spanyol klasszis a mérkőzés közben már ápolást kért, majd bejelentette, hogy ugyanúgy mint korábban, csipőtájékon keletkezett sérülése, de ezúttal közel sem olyan súlyos. Emiatt ugyan vissza kellett lépnie a jelenleg is zajló Australian Opentől, de visszatérésére nem kell sokat várni, amely Dohában jöhet el néhány hét múlva.

(Borítókép: Getty Images)