Hosszú megint nyert három aranyat a vk-n

2013.11.10. 12:52

Hosszú Katinka vasárnap három aranyérmet nyert az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának versenyén, Tokióban. Két nap öt első helyet szerzett.

Először 400 vegyesen győzött 4:25.97 perccel, az ezüstérmesre közel egy másodpercet verve. . Ezután 100 háton (57.33 mp) lett negyedik, majd a 200 pillangó döntőjében már újra nyert, 2:04.03 perces remek teljesítménnyel. Jó félórával később a 100 méteres vegyesúszásban hozta magát, igaz, itt nem egyedül, mivel Alicia Coutts hajszálra ugyanolyan idővel, 57.53 másodperc alatt tudta le a távot, így itt Hosszú az ausztrállal holtversenyben lett első, csak nyolc századdal elmaradva a világcsúcstól.

A 200 mellen olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel, aki fő számában szombaton magabiztosan nyert, vasárnap a 100 mell döntőjében második lett (57.37 mp), öccse, Gergely pedig bronzérmesként végzett 1500 gyorson (14:39.06 p).

A tokiói verseny befejező számában világcsúcs született: az ausztrálok két férfi és két nő alkotta gyorsváltója tovább javítva a délelőtti selejtezőben elért 1:31.13-as rekordját 1:29.61 percre vitte le az eddigi legjobb eredményt.

A nyolcállomásos rövidpályás vk-sorozat a szerdai és csütörtöki versenyekkel Pekingben ér véget.