Cseh László nyert Szentpéterváron

2013.12.20. 19:27

Cseh László győzött a 400 méteres vegyesúszás döntőjében pénteken a rövidpályás szentpétervári pénzdíjas nemzetközi versenyen, amelyet az olimpiai bajnokból lett orosz sportági elnök, Vlagyimir Szalnyikov nevét viselő kupáért írtak ki.

A nyitónapon a Kőbánya SC úszója 4:05.69 perccel, könnyedén nyert. Fölényére jellemző, hogy a második helyezettnél is csaknem két másodperccel volt gyorsabb. A magyar versenyző bejutott két további szám fináléjába is: 200 pillangón negyedik (1:55.78 p), 100 vegyesen pedig ötödik lett (54.28 mp).

A hetedik szentpétervári tornán, Cseh mellett meghívást kapott az olimpiai aranyérmes, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel, valamint a vb- és Eb-első Hosszú Katinka is. Ők szombaton szállnak vízbe, mivel csak pénteken utaztak el Oroszország, írta az MTI.