Donát
-2 °C
12 °C

Hosszú már tíz éremnél jár

2014.07.17. 20:12

 

Hosszú Katinka a második nap után már tíz éremnél jár a Debrecenben zajló úszó országos bajnokságon, a Vasas klasszisa a szerdai négy érméhez csütörtökön hatot tett hozzá.

Hosszú a szervezők tájékoztatása szerint ezúttal 100 méter gyorson és 100 méter háton nem talált legyőzőre, míg 200 méter mellen, valamint a 4x100 méteres vegyes vegyesváltó tagjaként ezüst-, 50 méter pillangón és 800 méter gyorson pedig bronzérmet szerzett.

A nap egyik legjobban várt döntője a férfiak 200 méteres hátúszása volt: rajtkőre állt a lengyel Európa-bajnok és vb-ezüstrémes Radoslaw Kawecki és az Európa-bajnoki második Bernek Péter is. Féltávnál még Balog Gábor fordult elsőként, őt követte a lengyel sztár és egy olasz versenyző. Az utolsó fordulónál már Bernek haladt az élen, majd idei legjobb eredményével (1:56.42 perc) nyert, ezzel egyben az európai ranglista vezetője lett.

"Nagyon örülök ennek a jó időeredménynek és hogy le tudtam győzni a lengyel fiút. Az Eb-n szeretnék egy ezüst- vagy akár aranyérmet szerezni, de a németek hazai pályán fognak versenyezni és az olaszok is jók, úgyhogy nem lesz egyszerű" - mondta Bernek Péter.

    Eredmények:

    férfiak:

    100 m pillangó:

    ---------------

1. Cseh László (Kőbánya SC) 52.43 másodperc

2. Pulai Bence (Kőbánya SC) 52.69

3. Biczó Bence (DSC-SI) 53.98

    100 m mell:

    -----------

1. Gyurta Dániel (UTE) 1.00.53 perc

2. Financsek Gábor (Mohácsi TE) 1:02.17

3. Tejes Péter (Bácsvíz) 1:02.65

   

    400 m gyors:

    ------------

1. Kis Gergő (Rája 95) 3:50.45 perc

2. Gyurta Gergely (UTE) 3:51.95

3. Rákos Patrik (Balaton ÚK) 3:54.71

    200 m hát:

    ----------

1. Bernek Péter (Kőbánya SC) 1:56.42 perc

2. Balog Gábor (Dunaferr) 1:57.79

3. Földházi Dávid (Bácsvíz) 1:59.69

    50 m gyors:

    -----------

1. Takács Krisztián (Dunaferr) 22.23 másodperc

2. Kozma Dominik (Kőbánya SC) 22.54  

3. Holoda Péter (Hajdúszoboszlói Árpád SE) 23.09

    4x200 m gyorsváltó:

    -------------------

1. Kőbánya SC (Cseh László, Pulai Bence, Kozma Dominik, Bernek Péter) 7:33.87 perc

2. Budafóka XXII. SE 7:38.64

3. Százhalombattai VUK SE 7:46.06

    nők:

    100 m gyors:

    ------------

1. Hosszú Katinka (Vasas SC) 54.97 másodperc

2. Jakabos Zsuzsanna (Győri ÚS) 56.32

3. Sánta Adrienn (Pécsi Sport) 57.05

    200 m mell:

    -----------

1. Sztankovics Anna (UTE) 2:28.19 perc

2. Hosszú Katinka (Vasas SC) 2:31.53

3. Sebestyén Dalma (Hullám 91 UE) 2:32.83

    100 m hát:

    ----------

1. Hosszú Katinka (Vasas) 1:00.83 perc

2. Joó Sára (A Jövő SC) 1:03.42

3. Matyasovszki Dalma (EuropTec Zalavíz) 1:03.42

    50 m pillangó:

    --------------

1. Verrasztó Evelyn (A Jövő SC Veolia) 26.90 másodperc

2. Szilágyi Liliána (Kőbánya SC) 27.04

3. Hosszú Katinka (Vasas SC) 27.91

    800 m gyors:

    ------------

1. Kapás Boglárka (BVSC) 8:28.54 perc

2. Risztov Éva (DSC-SI) 8:36.91

3. Hosszú Katinka (Vasas) 8:45.66

    4x100 m vegyes vegyesváltó:

    ---------------------------

1. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Szilágyi Liliána, Késely Ajna) 3:58.52 perc

2. Vasas SC  4:02.68

3. BVSC-Zugló 4:06.15