Kiss 7. a junior hosszútávúszó-vb-n

2014.09.05. 14:28

Az orosz Anton Jevszikov nyerte meg a balatonfüredi junior nyíltvízi úszó-világbajnokság első versenyszámát, a fiúk pénteki 7,5 kilométeres futamát, melyet Kiss Attila legjobb magyarként a hetedik helyen zárt, írja az MTI.

A vb első versenyében Anton Jevszikov (1:27:08.32) a venezuelai Diego Verával vívott nagyot harcot az aranyéremért, melyet végül három másodperces előnnyel szerzett meg. A harmadik helyen a szintén orosz Kirill Beljajev végzett.

Kiss Attila (1:28:00.90), illetve a másik magyar, Orosz Ádám (1:28:25.54) egyaránt jól úszott, és előbbi a hetedik helyen ért célba, utóbbi pedig a 12. lett.

Az ifjúsági lányoknál, 5 kilométeren kínai győzelem született, Sziju Jan (1:00:40.81 óra) meggyőző fölénnyel nyert az olasz Carlotta de Mattia (1:00.45.33) és a francia Charline Secrestat (1:00.45.71) előtt. A magyar indulók közül Sztankovics Dóra (1:01:17.16) a 11., Ollé Mónika (1:03:07.52) pedig a 17. helyen végzett a 33 fős mezőnyben.