Hosszú Katinka: országos csúcs és négy arany Amiens-ben

2015.02.15. 18:49

Hosszú Katinka 50 méter háton országos csúccsal nyert, összesen négy elsőséget szerzett Amiens-ben, a franciaországi hagyományos nemzetközi úszóverseny befejező napján, írja az MTI. A Vasas világ- és Európa-bajnoka így nyolc aranyat, egy ezüstöt és három bronzot nyert három nap alatt.

A legrövidebb hátúszószámban 28.43 másodperc alatt ért célba, kilenc századot javítva előző magyar rekordján, amelyet tavaly június 13-án, Rómában állított fel. Eredménye amiens-i versenycsúcs is, akárcsak a 2:09.59 perces ideje, amellyel a 200 méter pillangó döntőjében nyert. Győzött továbbá 400 méter gyorson (4:07.36 p) és 200 méter vegyesen (2:11.93), emellett ötödik lett 50 méter mellen (32.89 mp), és hatodik 100 méter gyorson (55.68).