Pap Bianka a zárónapon is aranyérmet nyert a paralimpia-vb-n

2023.08.06. 20:40
A paralimpiai bajnok Pap Bianka a 200 méter vegyes és a 400 méter gyors után 100 méteres hátúszásban is aranyérmet nyert a Manchesterben rendezett paralimpiai kvalifikációs paraúszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján.

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint Pap az S10-es sérültségi kategória 100 méteres hátúszásában megvédte címét. Tar Réka nyolcadik helyen végzett 100 méter mellen. Pap kedden 200 méter vegyesen, szerdán pedig 400 méter gyorson is aranyérmes volt, míg szombaton 100 méteres gyorsúszásban harmadik lett.

A szintén paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia kedden 200 méter vegyesen diadalmaskodott az SM9-es kategóriában, szerdán pedig második lett 100 méter pillangón, Száraz Evelin pedig az SB6-os kategóriában, 100 méter mellen végzett harmadikként.

A manchesteri vb-n hét magyar szerepelt, és összesen négy arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek a vb-n.

A versenyszámok első és második helyezett sportolói országkvótát szereztek a 2024. augusztus 28. és szeptember 8. közötti párizsi paralimpiára. Magyarországnak eddig hat kvótája van: kettő-kettő úszásban és sportlövészetben, egy-egy pedig atlétikában és kerékpárban.