Egygólos vereséggel kezdett az Eger a vízilabda EL-ben

2010.10.08. 21:27

Csoportdöntőnek beillő összecsapáson egy góllal kikapott a ZF-Eger a horvát Mladost Zagrebtől a férfi vízilabda Euroliga G csoportjában. A négycsapatos csoport körmérkőzéses vetélkedőjének nyitónapján az egrieknél négy olimpiai bajnok, a Mladostnál öt friss Európa-bajnok húzott sapkát. A horvátoknál most mutatkozott be a világ legjobbjai közé tartozó légiós, a szerb Vanja Udovicsics.

Az első két negyed döntetlenje után a harmadik játékrészben 9-7-re megléptek a horvátok. A negyedik negyedben az egriek viszont nemcsak egyenlítettek, hanem Hegedüs átlövésével a vezetést is átvették 3 perccel a vége előtt. A befejező pillanatokban azonban a Mladost volt a koncentráltabb. Az utolsó percben előnyben támadhatott az egyenlítésért Gerendás György együttese, de nem sikerült kiharcolni a döntetlent.

Eredmény:

Euroliga, G csoport, 2. selejtezőkör, 1. játéknap:
Mladost Zagreb (horvát) - ZF-Eger 13-12 (2-2, 4-4, 3-2, 4-4)

a magyar góldobók:  Kis G. 3, Biros, Kovács G., Feltham 2-2, Hegedüs, Graham, Hosnyánszky 1-1