Kikapott a női vízilabda-válogatott

2011.06.01. 15:06

Két góllal nyert az Egyesült Államok csapata a magyar női vízilabda-válogatottal szemben az oroszországi Kirisiben zajló nemzetközi torna második napján. A Kirisi-kupáért kiírt és szombatig tartó hatcsapatos esemény szerdai programjának nyitómeccsén Merész András szövetségi kapitány gárdája kezdett jobban, 2-0-ra, majd 3-1-re elhúzott a pekingi olimpián ezüstérmes, 2009-ben világbajnok, tavaly a Világkupát és a Világligát is megnyerő amerikai gárdával szemben. A rivális a második játékrészben nemcsak egyenlített, hanem 6-4-re, a harmadik nyolc percben pedig 8-4-re, majd 10-6-ra ellépett. A magyar csapat a negyedik negyed elején még 10-8-ra felzárkózott, de közelebb kerülni már nem sikerült. Csütörtökön (13 ó) a kazahokkal találkozik a magyar válogatott, amely kedden 18-14-re kikapott az oroszoktól.

Eredmény: Egyesült Államok-Magyarország 10-8 (1-3, 5-1, 4-2, 0-2). A magyar góldobók: Drávucz 3, Szücs, Keszthelyi 2-2, Bujka 1.