Hosnyánszkynak ziccer, háttal áll a kapunak

2011.07.02. 12:47

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-10-re nyerte meg az első meccsét a Vodafone Kupán, a görögök ellen volt egy rosszabb negyedünk, a hramadikat a rivális 5-3-ra meg is nyerte, de a győzelem nem volt veszélyben.

A meccs gólját egyértelműen Hosnyánszky Norbert lőtte, az Eger olimpiai bajnok játékosa. A harmadik negyedben ezzel a szépségdíjas találattal lett 10-5 az állás. (Itt a vlv videója.)

A görög kapus (Galanidisz) feje fölé ment a labda, tehát a legjobb helyre, döbbent tekintetén látszott, mennyire meglepte a ritka erős és váratlan lövés.

„Így volt helyzet, így csináltam belőle helyzetet” – válaszolta a Sportklubon az öt gólig jutó Hosnyánszky, mikor a meccset értékelte. A pólós a 2010-es bajnoki döntőben Szécsi Zoltán lepte meg ezzel a mozdulattal, specialitása ez a svédcsavar.

Magyarország szombat este az első napon szintén győztes németekkel játszik.