Kapás 4 másodpercet javulva ötödik a vb-n

2011.07.30. 12:20

Takács Krisztián az 50 méter gyorson a hatodik helyet szerezte meg a sanghaji úszóvilágbajnokságon. Századokon múlt, hogy érmet szerezzen.

Sohasem szerepelt még eddig magyar úszó a leggyorsabb sprintszámban, Takács Krisztián holtversenyben negyedikként jutott be a döntőbe, az elődöntőben jó rajtjának is köszönhette remek idejét. Most is jó volt a reakcióideje, 65 századmásodperc, ezzel a legjobbak között volt.

Az úszása is jól sikerült, hozta, amit tud, két századmásodperccel maradt el elődöntöbeli idejétől. A gyorsot ezen a távon óriási fölénnyel, négy tizeddel a brazil Cesar Cielo Filho nyerte. (21.52).

Ő már 50 méter pillangón szerzett idén egy vb-címet. A második helyre az olasz Luca Dotto érkezett, 21.90-nel, mögötte nagyon szoros verseny alakult ki. Még a hatodik Takács is csak kilenc századdal maradt el mögötte.

Phelps 25-nél jár

Michael Phelps a 100 méter pillangón elért győzelmével a 25. aranyérmét nyerte világbajnokságon. Sanghajban is nyert már kettőt, a 200 méter pillangón és a 4x200 méteres gyorsváltóval lett aranyérmes. A 100 pillangón magabiztosan nyert, még harmadikként fordult, de a második hosszon ellenállhatatlan volt, egy jó fordulóval és egy nagy hajrával a világ legjobb textilben úszott idejével nyert.

Kapás Boglárka volt a nap másik magyar döntőse, és az ifjúsági olimpia győztese Sanghajban kilenc másodpercet javítot legjobb eredményén. A 800 gyorson ebből négyet a döntőre tartogatott, és élete első felnőtt vb-jén az ötödik lett.

"Azt hiszem, ez egy jó visszajelzés volt, hogy jó úton járunk, és hogy a nyolcszázat kell választanom főszámnak. Akikkel a döntőben úsztam, eddig csak tévében láttam, most pedig ugyanabban a szobában vártuk a rajtot. Kedélyesen beszélgettek, jól elvoltak, hozzám is szóltak párszor. Aztán javítottam újabb négy másodpercet a rekordomon. Szerettem volna még hatszáznál erősíteni, gondoltam is rá, de ha megteszem, biztosan belehalok. A tegnapi úszáshoz képest szintén pozitívum volt, hogy legalább már nem szorított a dressz. A mostani kicsit kicsi rám, de az egy számmal nagyobb pedig még nagyon nagy" - mondta a menőknél húsz kilóval vékonyabb Kapás.