19-6: csillogó centerjátékkal, remek védekezéssel ütötték ki Hollandiát a pólósok

2012.01.17. 20:27
A magyar férficsapat az olaszok elleni négygólos siker után 13 gólos vereséget mért a házigazda hollandokra az eindhoveni vízilabda Európa-bajnokság második napján.

A magyar vízilabda-válogatott az eindhoveni Európa-bajnokság első meccsén legyőzte legnehezebb ellenfelét, Kemény Dénes csapata az olaszok 12-8-as legyőzésével komoly lépést tett a csoportelsőség felé, mely azonnali elődöntőt jelentene.

A második mérkőzésen a házigazda, és az első meccsen a görögöktől 14-12-re kikapó hollandokkal játszott az olimpiai címvédő magyar csapat.

Női bíró is vezetett a meccsen, melyen Baksa kezdett a magyar kapuban, és az első ráúszást Madaras hozta el. Az első gólt Kásás lőtte, hosszas lóbálás után, a hollandok három perccel később rossz magyar védekezés miatt egyenlítettek. Hosnyánszky nagy lövéssel használta ki az első magyar emberelőnyt, 2-1. Baksa jól védett, de 50 másodperccel a negyed vége előtt a jogos holland ötméterest nem foghatta, 2-2 volt az első negyed vége.

A második ráúszást Varga Dénes hozta el, a második magyar emberelőnyből nem lett gól, jól védett Stegman, a holland kapus. A következő támadásnál Hosnyánszky pazar bejátszását Hárai közelről értékesítette, 3-2. A második holland emberelőnyt sikerült kivédekezni, a negyedik magyar gól megint Kásásé volt, egy végsőkig kijátszott emberelőnyt értékesített a jobb szélről, 4-2. A hollandok időt kértek, de az újabb emberelőnyüket is kihagyták, míg a magyarok nem: Kásás tökéletes bejátszását Hárai a kapunak háttal húzta be. A hollandok 17 másodperccel a félidő előtt vitatható hetesgóllal zárkóztak, de a magyar csapat is büntetőt kapott, Varga Dénes értékesítette. 6-3 volt az állás a nagyszünetben a magyar csapat nyugodt játékkal, magabiztosan vezetett, uralta a meccset.

A 3. negyed elején hatból az ötödik előnyt is értékesítette a csapat, Szivós góljával lett 7-3. Egyre nőtt a különbség, Kiss Gergely messziről lőtt akciógólt, ebben csúnyán benne volt a kapus. Hollandia jól kijátszott emberelőnyös góllal zárkózott, ez volt az első kihasznált fórjuk. Kásás újabb tökéletes passzából Kiss Gergely kapásgólt lőtt balról, aztán ismét Hosnyánszky, megint emberelőnyből, aztán megint Kiss, megint távoli bombagóllal, 11-5 volt a harmadik negyed végére, ezt a játékrészt 5-2-re nyerte a magyar csapat.

Varga Dénes könnyedén hozta el az utolsó ráúszást, Szivós passzából Kiss Gergely ötödik próbálkozásából már negyedik gólját lőtte. Az Egerben játszó Gerritse szépített (12-6), de Hárai befordulós centergólja jött, az egyik legszebb volt a meccsen. Biros büntetőgólja volt a 14., a hollandok egyértelműen elfáradtak, bedaráltuk őket. Katonás a falból, megint előnyből lőtte a tizenötödiket és a tizenhatodikat is, 16-6, kiütés. Biros indításból, a kapust elsüllyesztve lőtte második Eb-gólját, Kiss Gergely ismét betalált, ötödször (18-6), a magyar csapat minden támadása góllal végződött. Szivosé volt az utolsó. A magyar csapat 8-1-re nyerte az utolsó negyedet, 19-6 lett a végeredmény.

Kemény Dénes csapata két meccs után két győzelemmel áll, vezeti az Eb-selejtezőcsoportot, legközelebb csütörtökön 13 órától a macedónok ellen száll vízbe.

Szerdán a magyar női válogatott is elkezdi az Eb-t: Merész András csapata 16 órától Nagy-Britannia legjobbjaival mérkőzik.

Eredmények

A csoport:
Magyarország-Hollandia 19-6 (2-2, 4-1, 5-2, 8-1)
a magyar góldobók: Kiss G. 5, Hárai 3, Kásás, Hosnyánszky, Biros, Katonás, Szivós 2-2, Varga Dénes 1

Görögország-Macedónia 10-6 (2-0, 3-1, 1-1, 4-4)
Olaszország-Törökország 24-7 (7-2, 4-1, 6-3, 7-1)

B csoport:
Spanyolország-Románia 12-10 (4-4, 3-3, 3-2, 2-1)
Szerbia-Németország 13-12 (2-3, 5-2, 4-4, 2-3)
Horvátország-Montenegró 10-8 (3-2, 2-3, 3-3, 2-0)
A csoport állása: 1. Horvátország 6 pont (20-15), 2. Szerbia 6 (21-17), 3. Montenegró 3 (21-17), 4. Spanyolország 3 (17-18), 5. Románia 0 (17-22), 6. Németország 0 (19-26)

A csoportgyőztesek egyből az elődöntőbe jutnak, a második és a harmadik helyezettek a negyeddöntőben folytatják.