Női vízilabda-vk: a magyar csapat nem jutott be az elődöntőbe

2014.08.15. 12:58

A magyar női vízilabda-válogatott vereséget szenvedett a kínai csapattól, és nem jutott be a legjobb négy közé az oroszországi világkupán.

A pénteki keresztbejátszásos meccsen, ahol a csoportharmadik magyarokra a másik négyesben másodikként végzett kínaiak vártak, Merész András világ- és Európa-bajnoki bronzérmes csapata kezdett jobban.

A vezetés után a kínaiak négy gólt is lőttek (4-1). Aztán 6-3-ra, majd 7-4-re is ellépett Kína. A negyedik negyedben 7-6-tal szorossá tették az állást Takács Orsolyáék, de egyenlíteni nem tudtak. Az utolsó percben Kína még egy góllal biztossá tette győzelmét, egyszersmind továbbjutását az elődöntőbe.

A vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatott szombaton az alsóházi csatározásokban, az 5-8. helyért folytathatja Hanti-Manszijszkban.

Eredmény, negyeddöntő:

Kína-Magyarország 8-6 (2-1, 3-2, 2-1, 1-2)

------------------------------------------

a magyar góldobók: Keszthelyi Rita, Tóth Ildikó 2-2, Kisteleki Hanna, Takács Orsolya 1-1