Magyar pólósiker a világkupában

2014.08.19. 11:44

Győzelemmel kezdte a világkupa döntőjében a szereplést a magyar férfi vízilabda-válogatott, miután kedd délelőtt 9-5-re győzte le az olimpiai bajnok Horvátországot.

A magyarok kezdtek jobban, Hárai és Decker Ádám góljaival 2-0-ra elhúztak, de a horvát válogatott ki tudott egyenlíteni, az első negyedet Varga Dániel gólja és magyar előny zárta. A nagyszünetre sikerült elhúzni, a horvátok még kiegyenlítettek, de Madaras, Hosnyánszky és Hárai Balázs második góljával 6-3-ra sikerült elhúzni a mieinknek.

Varga Dénes szenzációs góljával már 7-3 is volt a javunkra, és azt is elviselte a csapat, hogy Horvátország két gólra zárkózótt, de Setka második gólja volt déli szomszédunk utolsó találata ezen meccsen. Az utolsó negyedben Bedő Krisztián és Gór-Nagy Miklós is eredményes volt, így végül 9-5-re nyertük a nyitómeccsünket.

Magyarország–Horvátország 9-5 (3-2, 3-1, 1-1, 1-2)

Gólszerzők: Hárai 2, Bedő, Varga Dénes, Varga Dániel, Decker Ádám, Hosnyánszky, Madaras, Gór-Nagy, illetve Setka 2, Muszlim, K. Milakovicsm Zsivkovics, ill.