Férfi vízilabda Bajnokok Ligája: a Szolnok jutott a főtáblára

2014.11.12. 20:36

A Szolnok jutott a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 12-es főtáblájára, mivel a selejtező utolsó fordulójának visszavágóján 11-9-re legyőzte a vendég OSC-t.

A főtáblán - ahol két hatos csoportban küzdenek majd a résztvevők az úgynevezett Final Sixbe kerülésért - kiemeltként már ott van a bajnoki címvédő ZF-Eger.
    Eredmény:
    Férfi BL, 3. selejtezőkör, visszavágó:
Szolnoki Dózsa-Közgép - A Híd-OSC-Újbuda 11-9 (4-3, 2-1, 3-2, 2-3)
gól: Mitrovic 4, Varga Dénes 3, Vámos 2, Varga Dávid 1, Aleksic 1, illetve Salamon 3, Gór-Nagy 1, Bundschuch 1, Decker 1, Kovács 1, Bátori 1, Kevin 1
    Továbbjutott: a Szolnok 22-20-as összesítéssel.

Az október 29-i budapesti mérkőzésen 11-11-es döntetlent született, így a hazai medencében játszó Szolnok valamelyest esélyesebbnek számított.
    Eleinte felváltva estek a gólok, majd 2-2 után 4-2-re lépett meg a Dózsa. Ettől kezdve az OSC csak felzárkózni tudott, egyenlíteni nem. A harmadik negyed elején 8-4-re húzott el a házigazda, innen pedig már nem volt visszaút a fővárosiaknak.