Vízilabda: a Szolnok egy győzelemre a bajnokságtól

2015.05.15. 22:05

A Szolnok már csak egy győzelemre van attól, hogy megszerezze az aranyérmet a férfi vízilabda ob I 2014/15-ös idényében. A három győzelemig tartó rájátszásos döntő második meccsén, pénteken vendégként is győztek az OSC ellen, így már 2-0-ra vezetnek. A keddi nyitómeccset 13-9-re nyerték.

E.ON férfibajnokság, döntő:

A Híd-OSC-Újbuda - Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 5-12 (2-4, 0-4, 2-3, 1-1)

a góldobók: Salamon, Decker 2-2, Gór-Nagy 1, illetve Varga Dénes 4, Vámos, Madaras, Mitrovic, Varga Dániel 2-2

Varga Dániel, majd Vámos Márton góljai (0-2, 1-3) után Madaras Norbert két emberelőnyös találatával 5-2-re vezetett a Szolnok a második negyed elején, írja tudósításában az MTI. A játékrész közepén az ifjabbik Varga a center pozíciójából lőtt látványos gólt, majd ugyanő volt másodszor és harmadszor is eredményes, előbb közelről, majd a játékrész hajrájában távolról is betalált (2-8).

A nagyszünet után eldőlt a csata: a házigazdák megannyi próbálkozásból sem tudták bevenni a vendégek kapuját, míg a szolnokiaktól - újabb duplázóként - a szerb Stefan Mitrovic lőtt akcióból, majd emberelőnyből is a hálóba (2-10). Büntetőből szépített az OSC, Salamon Ferenc második góljára azonban a szintén ötméteresből Varga Dénes válaszolt (3-11).

A befejező negyedben, amely 4-11-ről indult, Varga Dániel (4-12), vendéglátók részéről a világbajnok Decker Ádám duplázott (5-12).

A döntő harmadik mérkőzését hétfő este, 19 órától rendezik Szolnokon.