Direkt gyengítette telefonjait az Apple, súlyos árat fizethet érte
További Tech cikkek
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
- Azonnal cserélje le, ha ilyen routert használ!
Justin Gutmann 25 millió iPhone-tulajdonos nevében követel kártérítést az Egyesült Királyságban, akiket érintett az Apple gyakorlata.
Az Apple elismerte, hogy egy 2017-ben kiadott szoftverfrissítés rontott a készülékek teljesítményén, bár állítása szerint a szoftver a telefon akkumulátorának élettartamát volt hivatott védeni.
A kritikusok azzal vádolták a vállalatot, hogy szándékosan csökkentette a régebbi modellek hatékonyságát, hogy rábírja a vásárlókat az újabb, de drágább modellek megvételére.
A vállalat korábban két másik, de ehhez hasonló ügyben 113 és 500 millió dollár kártérítést fizetett, mindkét keresetet az Egyesült Államokban nyújtották be.
Gutmann a Competition Appeal Tribunalhoz fordult a keresetével, amely az Egyesült Királyságban a versenyellenes piaci gyakorlatokkal kapcsolatos ügyekben eljáró speciális bírósági szerv.
Ahelyett, hogy tisztességesen és jogszerűen cselekedett volna a vásárlóival szemben, az Apple félrevezette az embereket. Ha ez az ügy sikerrel jár, remélem, hogy a gigavállalatok átértékelik üzleti modelljeiket, és tartózkodni fognak az ilyen jellegű magatartástól
– nyilatkozta Gutmann.
A botrány egy Reddit-felhasználó tanulmánya nyomán robbant ki, aki azt állította, hogy az Apple frissítése automatikusan lelassítja a telefonokat, amikor az akkumulátor töltöttségi kapacitása csökken, írja a Sky News.
A techóriás elismerte, hogy ő okozta a problémát, és bocsánatot kért a felhasználóktól.
A vállalat közleményében kifejtette, hogy a telefonjaiban használt lítiumion-akkumulátorok idővel veszítenek kapacitásukból az akkumulátor anyagán áthaladó ionok fizikai kopása miatt, ezért küldte ki a frissítést.
Az iPhone-felhasználók azonban arra panaszkodtak, hogy a készülékek hirtelen kikapcsoltak, még akkor is, ha még jelentős mennyiségű töltésük volt hátra.
A vállalat közölte, hogy soha nem tett és nem is fog tenni semmit, amivel szándékosan megrövidítené egy termék élettartamát. Vezérigazgatója, Tim Took nyilvánosan bocsánatot kért, és azt mondta, hogy az Apple nem próbált meg senkit félrevezetni a szoftverrel.
Gutmann azonban azt állítja, hogy az Apple nem tett eleget annak érdekében, hogy tájékoztassa a vásárlókat az akkumulátorcsere-szolgáltatásról, és hogy a vállalat visszaélt piaci erőfölényével.
(Borítókép: Gabby Jones / Bloomberg / Getty Images)