Kihallgatás
A belügyminisztérium honlapjának pénteki feltörése után - amit az MTI kapásból összefüggésbe hozott a másnap kezdődő rendezvénnyel, a szervezők helyreigazítást kértek - arra feltétlenül számítani lehetett, hogy a rendőrség is tiszteletét teszi majd a tatabányai művházban.
A helyszínen felvonult két civil ruhás férfi azonban a puszta megfigyelésen túl - kilétének felfedése nélkül - faggatta és provokálta is a résztvevőket, exploitok, törések után érdeklődve, "használható", illetve "illegális" infókat követelve szinte minden megjelenttől. A résztvevők által rendőröknek vélt férfiak faggatózásának következtében az egyetlen meghirdetett akció, egy állítólag ismeretlen biztonsági rés leleplezése is elmaradt.
Volt helyette kerekasztalbeszélgetés egy hacker nyílt leveléről, külföldi élménybeszámoló, valamint vírusirtó, IT-biztonsági és Linuxos cégek bemutatkozásai.
Mindenki megúszta
Így aztán senki nem távozott bilincsben a mikrofon mögül a Hacktivityről, és talán a hacker-cracker különbségtételre is sikerült felhívni a média megjelent képviselőinek figyelmét. A kilencvenes évek amerikai és holland hackertalálkozóinak szabad légköre azonban nem érződött ezen a szándéka szerint hagyományteremtő találkozón.
Csekély vigasz, hogy ma már másutt sem érződik, hiszen mióta a kaliforniai DefCon hackertalálkozón az FBI letartóztatta Dimitrij Szkljarovot, az Adobe eBook másolásvédelmét megkerülő orosz programozót, a hackerek világszerte óvatosabbak lettek. Nem járnak találkozókra és nem hozzák nyilvánosságra a felfedezett biztonsági hiányosságokat.