A sörkilövő karral felszerelt hűtő az utóbbi évek egyik legjobb robotikai fejlesztése. Segítségével tévézés közben nem kell bonyolult és fárasztó mozdulatokkal terhelnünk a szervezetünket. A robotkat négy méteres távolságba is pontosan ellövi a sörösdobozokat, csak ügyesen kell beállítani, nehogy a felhasználót fejen vagy gyomorszájon lője.
Kevésbé izgalmas, de tudományos szempontból annál értékesebb fejlesztés a CNN-en bemutatott robotgyík, amely a szárazföldön kúszik, a vízben meg úszik. A kilenc sárga műanyag dobozból összerakott robot a tudósok szerint nagyjából úgy mozog, mint a mai szalamandrák, és nagyszerűen megmutatja, hogy évmilliókkal ezelőtt a tengeri élőlények miként vonaglottak a szárazföldön.
A svájci tudósok primitív idegrendszerrel is felszerelték a gépet, és azt próbálták megfigyelni, hogy az úszó mozgás irányítására felkészült ideghálózat miként tudta kezelni szárazföldi mozgást. Lépkedés közben ugyanis egészen másképp kell mozgatni a végtagokat, mint úszás közben.
Először lemásolták egy hosszúkás és buta hal idegrendszerét, majd a terveket úgy modosították, hogy a robot járni is tudjon, végül pedig az egész elektronikát bepakolták sárga műanyag obozokba.
A robotgyík a vízben hullámzó mozgással hajtja magát előre, mint például az orsóshalak, a parti fövenyen azonban szépen rakosgatja egymás után a lábait, mint a valódi gyíkok. A kutatómunkát a svájci nemzeti tudományos alap és a francia kutatási minisztérium is támogatta.