- Tech
- Godmode
- gaming
- videójáték
- amnesia
- horror
- frictional games
- pc
- playstation
- xbox
- nyilatkozat
- hír
- sokk
- bejelentés
Ennél rosszabb hírt nem is kaphattak volna a horrorrajongók
További Godmode cikkek
- Mindent egy lapra tett fel az új Life Is Strange, de sokan inkább visszapörgetnék az idő kerekét
- ByeAlex extrém karrierváltásba kezdett, erre senki sem számított
- Ez a kisvárosi horror olyan sokkoló, mintha Stephen King agyából pattant volna ki
- Ennél jobb hírt nem is kaphattak volna a Harry Potter-rajongók
- Folytatást kap minden idők legrémisztőbb űrhorrorja
Ha túlélő horrorjátékról van szó, akkor a legtöbbeknek, főleg a fiatalabb gamereknek nem véletlenül jut eszükbe az Amnesia. A Frictional Games által kitalált franchise 2010-ben jelentkezett az első részével, a The Dark Descenttel, amelyben belső nézetes módban bújhattunk egy Daniel nevű ürge bőrébe, aki a Brennenburg-kastély rejtélyeit térképezte fel, miközben igyekezett mindenféle veszélyt elkerülni és a fejtörőket megoldva a saját fejét sem elveszíteni.
Az Amnesia: The Dark Descent sajátossága az volt, hogy az életcsíkunk mellett oda kellett figyelni arra, hogy a főhős mennyire fél éppen a sötétben, azaz kordában kellett tartanunk a Danielen el-eluralkodó őrületet. Az a húzás, hogy a játék teljes egészében kiszolgáltatottá tett bennünket, hiszen legfeljebb elmenekülni vagy elbújni tudtunk a szörnyetegek elől, nagyot szólt. Az Amnesiához hasonlóan az ugyancsak kultikussá vált, Outlast című játékot is hasonló alapokra fektette 2013-ban a Red Barrels csapata, csak éppen abban az alkotásban egy kamerát a kezünkben tartva bolyongtunk a sötétben.
Bár a Frictional Gamesnek ott volt korábban a Penumbra-játékszéria is, az Amnesiával robbantak be köztudatba, köszönhetően annak, hogy olyan videósok, mint a YouTube-on milliós nézettségeket generáló PewDiePie végigjátszások formájában ajánlották azt a közönségüknek. Az Amnesia egy egészen gyakran folytatódó horrorfranchise lett, a 2013-as A Machine for Pigs után jött még 2020-ban a Rebirth, és idén adták ki az első világháborúba kalauzoló The Bunkert. Mindemellett a Frictional Games csapata egy olyan gyöngyszemet is tető alá hozott, mint a Soma, mely bizonyos körökben kultstátuszba került.
A játékkészítők most – minden sikerük és elismerésük ellenére – megdöbbentő döntést hoztak. A Frictional Games a jövőben igyekszik eltávolodni a horror zsánerétől.
„A Frictionalnél a holisztikus játékkészítésre esküszünk. Ennek nagy szerepe van abban, ahogy a játékaink kinéznek, és amilyen érzés velük játszani. Bár az összes játékunk, amit eddig kiadtunk a kezeink közül, horror volt, leginkább azt látjuk a közösnek bennük, hogy nagyfokú beleélést tesznek lehetővé. A horror erre egy jó zsáner, mert az érzelmek központi szerepet játszanak. A játékaink ebben kiemelkedők. Az elkövetkező projektjeink azonban várhatóan visszavesznek az ijesztgetésből, és a gamerek másfajta érzelmeire igyekszünk majd hatni. Bízom benne, hogy ezek az alkotások is tükrözni fogják azt az élményt, amit például az Amnesiával közvetítettünk” – nyilatkozta a Frictional Games kreatív direktora az Eurogamernek.
A hír lesújtó, legfőképp azoknak, akik a horrorért és a videójátékokért is rajonganak. Egyedül azzal tudjuk vigasztalni magunkat, hogy legalább az Amnesia: The Bunker kiváló lett, az egyik legjobb túlélős horrorjáték az elmúlt években, amit már PlayStation és Xbox konzolokon, valamint PC-n is lehet nyüstölni.
Rovataink a Facebookon