A Palm Pré megjelenése után rögtön megjelentek az első beszámolók a neten arról, hogy mi is van az iPhone-gyilkosnak kikiáltott telefon belsejében. A Rapid Repair oldal szerkesztői szinte atomjaira szedték a készüléket, és több érdekes dologra is bukkantak a borítás alatt.
Először az 1150 mAh-s akkumulátor kerül elő, ami nagyjából akkora, és annyit is bír, mint az iPhone-é, és az első beszámolók szerint egy kicsit hamarabb töltődik fel, mint az Apple-féle. Az antennák után a billentyűzetre derít fényt a bányászkodás, ami 32 grammot nyom, ez az egész telefon tömegének negyede.
Kellemetlen meglepetés éri az embert, amikor a kijelzőhöz ér, az érintőképernyő és az lcd-kijelző ugyanis össze van ragasztva, így ha az egyik meghibásodik, valószínűleg a másikkal együtt lehet csak cserélni, ami megdrágítja az ilyen javításokat. Végül a központi processzor ül a telefon legalján, a Texas Instruments OMAP3-asa, amivel kapcsolatban az a meglepő, hogy erősebb, mint az iPhone központi egysége, de egyben jóval kisebb helyet is foglal.
A Rapid Repair számításai szerint a telefon alkatrészeinek költsége 170 dollárra rúg darabonként (ebben nincsen benne a marketing, illetve a készülék kifejlesztésére, tesztelésére és gyártására fordított összeg), ami nagyjából megegyezik az iPhone hasonló adatával. A Pré az amerikai Sprint szolgáltatónál 200 dollárért lesz elérhető, az iPhone 3G-t viszont az új generáció megjelenésével párhuzamosan 100 dollárra árazzák le.
Valamivel nagyobb az ár és a gyártási költség közti különbség a Palm Pre vezeték nélküli töltője, a Touchstone esetében. A nagyon menő kiegészítőért a Palm 70 dollárt kér el, miközben a szerkezet alkatrészei csupán 5 dollárt érnek. A Palm ezért kérhet ilyen sokat a töltőért, mert új technológia, senki sem használja, és részben ettől egyedi a Pre.