A robotokat egyelőre olyan tüzeknél vetették be, ahol acetilénes palackok is voltak a kigyulladt épületekben. Ez nagyon veszélyes, az acetilénben ugyanis a hő hatására olyan kémiai reakció indul el, ami további hőt termel. Így a tartályok időzített bombává válnak, amik akár azután is felrobbanhatnak, hogy a tüzet már eloltották. Ilyen esetekben a brit tűzoltóságnál az a protokoll, hogy 24 órára lezárják a környéket 200 méteres körzetben. Öt év alatt 471 ilyen esetet jegyeztek fel a londoni tűzoltók. A robotcsapat bevetésével ezt az időszakot három órára lehet csökkenteni, ennyi idő elég a robotoknak átfésülni a tűz helyszínét, és megtalálni az acetilénes tartályokat.
Az akciót a legkisebb robot, Talon kezdi, aki hagyományos videokamera, és hőkamerák segítségével deríti fel a terepet, könnyen manőverezik, és képes lépcsőkön is felmászni (a robot egyébként egy katonai robot továbbfejlesztése, amit Irakban bombák felderítésére és hatástalanítására használtak). A csapat második tagja Bison, feladata a vegyszeres tartály megközelítése és a veszély felmérése. Előbbihez változatos vágószerszámok állnak rendelkezésére, utóbbihoz egyszerűen vizet fröcsköl a palackra – ha az veszélyes, vagyis forró, azt a gőz jelzi.
A harmadik robot neve Black Max, és a tradicionális tűzoltómunka a dolga, vagyis beviszi a fecskendőt a tűzbe, és addig locsol vele, míg el nem alszik a tűz. Végül a negyedik tag Brokk, leginkább egy távvezérelt targoncára hasonlít: az ő feladata kihozni a helyszínről a vegyszeres tartályokat, és biztonságba helyezni azokat.
Ha a robotcsapat a további tesztekben is beválik, a tűzoltók kisegítése mellett vegyi és biológiai vészhelyzeteknél a katasztrófavédelemnél kaphat további munkát.