Ha egy mobiltelefont vagy laptopot egy ilyen chippel szerelnek fel, távirányítással használhatatlanná lehet tenni. Sikerült kimutatni, hogy ez az anyag gombnyomásra képes robbanni - jelentette ki Michael Sailor, a kutatócsoport tagja.
Szúróláng
A célzott robbanások mellett apró szúróláng is keletkezik a készülékben. Mivel a szilícium és a gadolínium könnyen reakcióba lépnek, a chipek megsemmisítéséhez elegendő egy gyenge elektromos impulzus.
A két elem reakciókészségét a kutatók arra is felhasználták, hogy mikroszkopikus gépezetek számára egyfajta rakétameghajtást alakítsanak ki. A kutatócsoport ezen a téren is beszámolhatott az első sikerekről.
Az új eljárás további alkalmazása a kémiai analízisben elképzelhető, amikor például mérgező anyagok jelenlétét kell megállapítani. A vizsgálandó anyagot összekeverik a rendkívül tiszta lánggal égő szilícium-gadolínium eleggyel, és a vizsgálat a láng színképének elemzésével történik.
Figyel magára a szirénázó noteszgép
Ha ezt a kódot nem ütik be, a kártya azt feltételezi, hogy éppen lopják a számítógépet és szirénázni kezd. Egyidejűleg a számítógépen valamennyi jelszót kóddal védi le. Ha éppen be van kapcsolva, a gép újraindul, és a kártya egy 16 jegyű belépő kódot követel.
A tulajdonos több lehetőség közül választhat, mikor aktivizálja magát az Anti-Theft kártya. Az azonosító kódot a gép bekapcsolásakor, a képernyővédő alatt vagy a hibernált állapot végén is kérheti. A beépített áramforrással és hangszóróval rendelkező integrált egység szöveges üzeneteket is képes közvetíteni.
Speciálisan a notebook számítógépek lopásvédelmére mozgásérzékelővel egybeépített különleges PC kártyát fejlesztett ki a Caveo. Ha az Anti-Theft kártyával ellátott noteszgépet megmozdítják, halk figyelmeztető hangot hallat. A következő figyelmeztetésre akkor kerül sor, ha a noteszgépet kiviszik az előre meghatározott területről. Hogy a tulajdonos át tudja vinni más helységekbe a számítógépét, egy négyjegyű kóddal kell magát azonosítania.