Két figyelmeztetés
Jogi szakértők azonban figyelmeztetnek, hogy ez a gyakorlat a szövetségi hackerellenes törvényekbe ütközne. A képviselő szerint viszont a törvény megváltoztatására is szükség lenne, azaz a jogtulajdonosok mentesülnének a törvény alól, tehát ők legálisan hekkelhetnék a felhasználók gépeit.
Hatch elképzelése szerint a jogvédő technológia kétszer figyelmeztetné a felhasználót a jogsértésre, aztán "elpusztítaná a számítógépét". Pár ezer ilyen eset után az emberek felismernék tetteik súlyát, vélte a képviselő.
Orin Kerr, az igazságügy-minisztérium korábbi ügyésze szerint viszont nem túl valószínű, hogy a kongresszus elfogadja a javaslatot, azaz a jogtulajdonosok mentesülhetnének a törvény alól, mivel nagy az esélye annak, hogy a "tisztogatásnak" sok ártatlan felhasználó is áldozatul eshet.
Szervertúlterhelés
Mint lapunk korábban megírta, tavaly Howard Berman kaliforniai képviselő nyújtott be olyan javaslatot az amerikai törvényhozásnak, ami engedélyezte volna a szerzői jogok tulajdonosainak, hogy denial-of-service néven ismert szervertúlterheléses támadást intézzenek a fájlcserélők ellen, vagy más módon akadályozzák meg vagy blokkolják az anyagok cserélgetését.
Berman javaslatában azonban külön szerepelt, hogy az internetfelhasználók elleni hackertámadásokat nem támogatja, csak arra hatalmazná fel a jogtulajdonosokat, hogy az anyagaikkal visszaélő hálózatok infrastruktúráját hamis fájlokkal és egyéb technikai trükkökkel - például szerverterheléseses támadással - ellehetetlenítsék.