Tisztázzák, hogy ki érintett
A javaslat egyebek mellett érinti a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról, a felnőttképzésről, a szakképzésről, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról, a területfejlesztésről és területrendezésről, a kémiai biztonságról, a kulturális örökség védelméről, az elektronikus aláírásról és a hírközlésről szóló törvényt.
A MeH képviselője aláhúzta: a törvényjavaslat beterjesztésére részben azért volt szükség, hogy a feladat- átcsoportosítást követően tisztázzák, hogy a kérdéses feladat ellátásában melyik minisztérium és miniszter érintett elsődlegesen.
Hatásköri kérdések rendezése
Kifejtette: a javaslat azokat a szervezeti változásokkal szorosan összefüggő hatásköri kérdéseket rendezi, amelyek hiányában az adott feladat ellátása nem lehetséges a törvényi előírásoknak megfelelően.
Kettéosztottság
A kormánypárti képviselők négy igenjével, két nemmel és három tartózkodással végződő szavazást megelőzően Rogán Antal (Fidesz), a bizottság elnöke elmondta, hogy az előterjesztés révén az informatikai terület kettéosztottsága tovább erősödne.
Példaként megemlítette: miközben az elektronikus aláírás általános jogi szabályozása az informatikai és hírközlési miniszterhez tartozik, addig az elektronikus közigazgatás megvalósításában kulcsszerepet játszó kormányzati portál működtetése a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter feladata.
Nem kapcsolódik a politikához
A vitában Molnár Gyula (MSZP), a bizottság alelnöke hangsúlyozta: az előterjesztésben a kialakult kormányzati struktúrának megfelelő technikai természetű átvezetések szerepelnek; a törvénymódosítások egyáltalán nem kapcsolódnak a politikához.
A képviselő a javaslat támogatását kérte, tekintettel arra, hogy a többség korábban a jelenlegi kormányzati struktúrát már elfogadta.
Kompetenciaviták
A vitában Pettkó András (MDF) utalt arra, hogy az elmúlt öt hónapban csupán annak lehetett tanúja, hogy az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, illetve a Miniszterelnöki Hivatal kompetenciavitákat folytatott, mivel nem tudták eldönteni, hogy melyik szervezetnek mi a feladata.