Fokozatosan
Első körben a budapestiek vehetik igénybe a szolgáltatást. Ha rendelkeznek már valamilyen UPC-előfizetéssel, tehát telepítve van a kábel, akkor 6250 forint a belépési díj, innentől kezdve az adott csomagok döntik el a havi előfizetés árát. Önmagában havi 2500 forintba kerül a szolgáltatás, Chello-előfizetéssel 1555 forintba, kábeltévé- és internetelőfizetéssel havi 1240-be. A havidíj nem lebeszélhető, hálózaton belül azonban ingyenes a beszélgetés, bár az első időkben ez nyilván nem annyira csábító lehetőség, tekintettel arra, hogy jelen pillanatban még senki sincs hálózaton belül.
Kapcsolási díjat nem számol fel a társaság, percdíjai pedig a Matáv Bázis díjcsomagjával összehasonlítva átlagosan huszonöt százalékkal alacsonyabbak: csúcsidőben bruttó 8,88 forintért, este hat után, csúcsidőn kívül pedig 4,44 forintért beszélhetünk percenként. A társaság illetékeseinek elmondása szerint nem kell a minőség visszaesésétől tartanunk akkor sem, ha egyszerre internetezünk, telefonálunk és nézünk valamit a kábeltévén, a UPC ugyanis külön ip-címet használ a telefon és az internet esetében is.
Világtrend
A szolgáltatás bevezetése egyébként nem csak nálunk várható, a szélessávú internetelérés növekvő elterjedtsége miatt az Egyesült Államokban számos nagy távközlési cég - AT&T, Verizon, Qwest - tervezi a VoIP bevezetését, és a felhasználók is kedvezően fogadták az új technológiát. 2004-ben várhatóan egymillióra nő az előfizetők száma a tavalyi százezerről, 2008-ban pedig már tizenhétmillió amerikai háztartásban lesz VoIP-telefon a Yankee Group előrejelzése szerint.
A befektetők szintén nagy lehetőséget látnak az internetes telefóniában. A legnagyobb amerikai VoIP-szolgáltató, a Vonage például nemrégiben többszázmillió dolláros befektetői támogatást szerzett, amit nemzetközi terjeszkedésére kíván elkölteni.