A maces változathoz hasonlóan a windowsos iTunesszal is egy dollárért lehet számokat, illetve 10 dollárért albumokat letölteni. A számokat három számítógépre lehet felmásolni, tízszer lehet CD-re írni, illetve akárhányszor fel lehet őket tölteni iPod lejátszókra. Jobs elmondta: e hónap végére 400 000 zeneszám lesz letölthető a boltból, de már van 5000 hangos könyvük is.
Körkapcsolás
A Dublinból, iChat útján kapcsolt Bono szerint mindez olyan, mintha a "szoftver pápája találkozna az integráció dalai lámájával". Később még azt is mondta, hogy szerinte az új zenebolt nagyon király dolog. "Ezért vagyok most itt, hogy megcsókoljam a vállalati segget" - tette hozzá az összegyűltek nagy derültségére. Pedig ezt nem teszi meg akárkinek, nyomatékosította az ír származású popsztár.
Jaggert Londonból kapcsolták, ő röviden annyit mondott, hogy "nagyszerű dolog volt részt venni ebben". Az énekes szerint szomorú, hogy a digitális zeneletöltés története jogi csatározásokkal és illegális fájlcserével kezdődött, de reméli, hogy az iTunes és a hasonló szolgáltatások sikeresek lesznek.
Nem harcolnak
Az iTunes zenebolt áprilisi indulása óta 13 millió zeneszámot adtak el, ami 70 százaléka az összes interneten eladott zenének. Jobs úgy gondolja, hogy a Windows-felhasználók bevonásával ez a szám jövő áprilisra 100 millióra nő. Jobs hozzátette: nem akarnak harcolni az illegális letöltések és a fájlcsere ellen, ehelyett versenyezni fognak vele.
Az iTunes mellé egyre több nagy cég áll: az új szolgáltatáshoz csatlakozott az America Online (AOL) is, melynek népszerű zenei oldalán ezentúl csak az Apple boltjából lehet majd vásárolni. Az oldalt havonta 16 millió AOL-előfizető látogatja.
A Pepsi is csatlakozott Jobsékhoz: a jövő évi Super Bowlra (az amerikaifutball-döntőre) időzített kampányban számokat lehet majd letölteni a nyertes kupakokkal, összesen százmilliót.